Uwaga! Glifosat zagraża zdrowiu mózgu!
Kontakt z glifosatem popularnym pestycydem może prowadzić do trwałych uszkodzeń mózgu, nawet po przerwaniu ekspozycji - ostrzegają naukowcy z Arizona State University.
PIAN--A_A--KTYWNA z- #
- 184
- Odpowiedz
Kontakt z glifosatem popularnym pestycydem może prowadzić do trwałych uszkodzeń mózgu, nawet po przerwaniu ekspozycji - ostrzegają naukowcy z Arizona State University.
PIAN--A_A--KTYWNA z
Komentarze (184)
najlepsze
Działało tylko na samice. Dawki też były ciekawe 0 i 500 mg/kg przez 13 tygodni (duuużo, biorąc pod uwagę, że zawartość substancji w pożywieniu wynosi sporo poniżej 1mg/kg). Ilość zwierzaków w grupie też nie była imponująca (3-9?). Generalnie taki sobie papier, tylko dziwie się, że tak wysoko punktowane czasopismo to przyjęło. Ale może się nie znam.
jak przedawkujesz to jest szkodliwe
@KonserwatywnyMocny: To jeden z najgorszych argumentów. W żaden sposób nie odnosi się do wypowiedzi przedmówcy. Jest argumentem emocjonalnym. Działa na emocje, a nie na wiedzę i zalicza się do podstawowych błędów erystycznych. Dodatkowo obnaża Twoją całkowitą ignorancję w tym temacie.
Po pierwsze, glifosfat nie jest pestycydem. Jest herbicydem! Stosuje się go do zabicia roślin.
Ale go nie zakazują dlatego że ?
@MichaS_LwK: Bo jego użycie generuje miliardowe zyski i lobby bayerowo-rolnicze nie zawaha się przed użyciem wszelkich prawnych i pozaprawnych środków by obronić się przed zakazem jego stosowania.
Za czasów Monsanto byly już wielkie afery korupcyjne, szantaże, oszustwa w badaniach. Teraz Bayer (po przejęciu Monsanto) stara się działać raczej w białych rękawiczkach. Np. pierwszym krajem, który całkowicie zakazał stosowania glifosatu był Luksemburg. No i musieli
@Pink_Stripe_Keyboard_Warrior:
Do tego czasu Bayer opracuje neuglifosat, który wprawdzie działa tak samo i różni się tylko jednym atomem od glifosatu ale dzięki temu jest inną substancją na którą nie ma wieloletnich badań potwierdzających szkodliwość i nie podpada
2. dotyczy USA, gdzie są inne normy i inne regulacje
przykład badania- glifosat jako lek na raka https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23983455/
Tak, tak, złe koncerny chcą produkować tani środek na który patenty dawno wygasły.
Wcale nie jest tak że chcą wam wcisnąć nowe g---o na które mają licencję.
@rodnekr: a czemu ma nie pozwalać? nie ma innej substancji na chwasty, która by mogła glifosat zastąpić, wycofanie tego wiązałoby się z miliardami strat w rolnictwie na całym świecie