Deweloper przegrał w sądzie. Prawnicy spodziewają się lawiny wniosków o zwrot
Jest pierwszy prawomocny wyrok dotyczący niesłusznego wliczania do metrażu mieszkania powierzchni pod ścianami działowymi. Dotyczy jednego z deweloperów, ale otwiera to drogę do kwestionowania podobnych praktyk na całym rynku. W ten sposób można odzyskać duże pieniądze.
LittleShort z- #
- #
- #
- 75
- Odpowiedz
Komentarze (75)
najlepsze
Dzięki za wyjaśnienie - i tak uważam że powierzchnia pod ściankami logicznie powinna
@theximon: Na mojej inwestycji jest 266 mieszkań, średnio pod ściankami jest 1.5m2, mieszkania sprzedawane po 9000zł/m2, mamy kwotę ok 4mln pln. Jest to dość prosty trik gdzie konsumenta w łatwy sposób można wprowadzić w błąd.
Umowa zawiera zapis o zakupie mieszkania o konkretnej powierzchni użytkowej która jest składową do wyliczenia kwoty zakupu, pierwotnie do wprowadzenia nowej normy nie było z tym nigdy
Skoro jest wyrok to jest winny czyli którego dewelopera to dotyczy. Czy taka informacja dla pismaka to za trudne, bo jeszcze pan deweloper będzie zły i obrażą mu się dobra osobiste?
Niby ściana działowa nadaje się do "demontażu" - ale jak ją zdemontować skoro na najwyższych piętrach są karton
1. Ściany działowe w przeciętnym mieszkaniu 60m2 zajmują około 1.5m2. 1.5m2 x średnia cena m2, powiedzmy 10 000 zł , wychodzi 15 000 zł.
2. Ściany działowe nie utrzymują stropu, więc nic się nie zawali ...
Akurat 3 tygodnie temu odbierałem mieszkanie, mówił mi o tym inżynier który ze mną ten odbiór robił i dostałem od dewelopera taki dokument