Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1144

Zderzenie z nieoświetloną przyczepą - przyklepanie winy kierowcy

Pokaż treści 18+

Zderzenie z nieoświetloną przyczepą - przyklepanie winy kierowcy

Kierowca zderzył się z nieoświetloną przyczepą na A4, w szoku przyjął mandat. Po zleceniu ekspertyzy, sąd ignoruje dowody argumentując, że mandat został przyjęty i to kończy ostatecznie sprawę.

sajmonm
sajmonm
z
youtube.com
dodany: 04.12.2024, 08:10:11
  • #
    polskiedrogi
  • #
    a4
  • #
    wolnesady
  • #
    polska
  • #
    patologia
  • #
    prawo
  • 234
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Obaj zostali ukarani, podobna sytuacja
dashcambandit
z youtu.be
  • 32

Komentarze (234)

najlepsze

motonita
motonita
motonita
04.12.2024, 08:29:40 via Wykop
  • 428
Masakra, za takie zostawienie przyczepy powinien być kryminał, żeby chociaż głupich odblasków nie dać, to po prostu chore. Gdyby to szary Kowalski postawił zepsuty samochód bez postawienia trójkąta i np. miałby elektryczną usterkę przez co nie działałyby światła awaryjne i ktoś by w to auto wjechał, to pewnie by go dojechali za niebezpieczeństwo spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, a tak przyjął mandat, kasa do budżetu wpłynie, pora na CS'a.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

motonita
motonita
motonita
04.12.2024, 09:38:24 via Wykop
  • 125
@Anomalocaracid: Urzędnicy państwowi rzadko ponoszą konsekwencje swoich czynów. Zawsze powinna być możliwość odwołania się od przyjętego mandatu, bo człowiek po takim wydarzeniu może po prostu logicznie nie myśleć, doznany szok może sprawić, że chce on mieć już święty spokój.
  • Odpowiedz
ATAT-2
ATAT-2
ATAT-2
04.12.2024, 10:59:55 via Wykop
  • 13
Masakra, za takie zostawienie przyczepy powinien być kryminał


@motonita: i do tego na lewym pasie. Szkoda słów.
  • Odpowiedz
MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
04.12.2024, 10:21:17 via Wykop
  • 285
mandat został przyjęty i to kończy ostatecznie sprawę.


Czyli głupi sędziowie przyznają, że papier jest ważniejszy od faktów. Ale tylko dla zwykłego Kowalskiego. I nie da się wyinterpretować niczego, innej gradacji wartości, żadnych wyjątków, żadnych sprostowań dokumentów do faktów, nieskuteczności oświadczenia złożonego w stanie szoku. Nic.

Dla polityka można wyinterpretować "owoce z zatrutego drzewa".
Dla synalka polityka można wyinterpretować "pomroczność jasną".
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MiKeyCo
MiKeyCo
MiKeyCo
04.12.2024, 11:08:32 via Wykop
  • 32
oni wykonują prawo


@kwanty: Manipulujesz, wręcz kłamiesz. Przepisy są, ale ci sami sędziowie je często relatywizują, interpretują bardzo swobodnie lub wręcz pomijają, gdy tego chcą. Z pewnością mogą wystąpić wady takiej czynności prawnej (akceptacji decyzji administracyjnej) i od dobrej woli sędziego zależy czy się tego dopatrzy czy nie. Wadą prawną może być stan psychofizyczny osoby dokonującej tej czynności. Może być wprowadzenie w błąd lub tworzenia presji. Może być też nieświadomość przepisów
  • Odpowiedz
sylwek2k
sylwek2k
sylwek2k
04.12.2024, 11:10:12 via Wykop
  • 18
Czyli głupi sędziowie przyznają, że papier jest ważniejszy od faktów. Ale tylko dla zwykłego Kowalskiego. I nie da się wyinterpretować niczego, innej gradacji wartości, żadnych wyjątków, żadnych sprostowań dokumentów do faktów, nieskuteczności oświadczenia złożonego w stanie szoku. Nic.


@MiKeyCo:

art 101 kodeksu wykroczen - jest jasny, masz 7 dni na zlozenie do sadu wniosku, jezeli nei zgadzasz sie z przyjetym juz
  • Odpowiedz
Piw_Benzyna
Piw_Benzyna
04.12.2024, 11:09:04 via Wykop
  • 174
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

widurr
widurr
04.12.2024, 11:57:53 via Wykop
  • 47
on tylko na chwilę ją tu zostawił


@Piw_Benzyna: należałoby mu na chwilę zostawić kilof w czaszce (╯°□°)╯︵ ┻━┻
  • Odpowiedz
ShortyLookMean
ShortyLookMean
04.12.2024, 12:44:25 via Wykop
  • 52
Zero odblasków nawet.


@Piw_Benzyna: to jest chore, że nawet z nowych przyczep rolnicy potrafią zdejmować trójkąt, "bo szkoda takiego ładnego".
  • Odpowiedz
aldi7x
aldi7x
04.12.2024, 11:30:18 via Wykop
  • 163
To idiotyczne że przyjęcie mandatu jest przyznaniem się do winy, człowiek po wypadku jest w takich emocjach, że nie myśli racjonalnie. Ten wyrok to kpina.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment
04.12.2024, 12:12:45 via Wykop
  • 81
@aldi7x: Na początku bycia kierowcą miałem wypadek. Stałem w miejscu do skrętu w lewo, a z naprzeciwka było delikatne odbicie dla kierujących. Gość się chyba zagapił w telefon i wjechał we mnie. Nie pamiętam co się działo, prawie 3 tygodnie po wypadku dochodziłem do siebie. Ogólnie policja przyjechała na miejsce, stwierdziła moją winę, bo gość im nagadał, że wyjechałem i wymusiłem. Ja nawet nie wiedząc co się dzieje podpisałem, karetka
  • Odpowiedz
TrueShutDown
TrueShutDown
04.12.2024, 12:44:30 via Android
  • 47
@ThisIsAComment z tego wynika ze przy wypadku powazniejszym lepiej w ciemno nic nie podpisywać, lepiej isc do sadu i najwyzje przegrać.

Dobrze ze piszecie bo nie pomyslal bym że u nas takie kartonowe prawo w tej kwestii.
  • Odpowiedz
dashcambandit
dashcambandit
04.12.2024, 09:05:46 via Wykop
  • 92
Z poziomu kierowcy przyczepka była tak bardzo niewidoczna że po uderzeniu nawet nie wiedziałem w co wjechałem i ze w coś wjadę. Według wyliczeń biegłego przyczepa pojawiła się w moich światłach na 0.88s przed uderzeniem 🤯
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dashcambandit
dashcambandit
04.12.2024, 10:12:59 via Wykop
  • 52
dashcambandit

źródło: IMG_4382aa

Pobierz
  • Odpowiedz
dashcambandit
dashcambandit
04.12.2024, 11:16:13 via Wykop
  • 52
@ATAT-2: z dobrego serca policjanta ;) Pewnie mówił że w sądzie może być nawet 30 k.
dashcambandit - @ATAT-2: z dobrego serca policjanta ;) Pewnie mówił że w sądzie może ...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
potegado2
potegado2
04.12.2024, 11:00:32 via Wykop
  • 82
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ewolucja_myszowatych
ewolucja_myszowatych
04.12.2024, 13:33:46 via Wykop
  • 26
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Endrius
Endrius
04.12.2024, 14:32:26 via Wykop
  • 3
@ewolucja_myszowatych:
Sprawa ma drugie dno, bo właściciele przyczepy twierdzą, że przywalił w nich jakiś DAF i to z tego powodu przyczepa stała na pasie ruchu.
  • Odpowiedz
Entroop
Entroop
04.12.2024, 11:50:53 via Wykop
  • 67
Zostałem identycznie porobiony jako młody człowiek z 10-12 lat temu - facet w Jeepie zmiótł mnie gdy jechałem rowerem, do szpitala przyszli do mnie policjanci i wcisneli mi mandat, później tamten dziad ("prezes" jakiegoś syfu) zaczął ode mnie próby ściągania środków jakiś.

Szybko dowiedziałem się że mandat jest nieodwracalny i oznacza przyznanie się do winy. Ledwo w ogóle pamiętam jego przyjęcie i nie mam pojęcia dlaczego to zrobiłem - dopiero dużo później
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lubiecie
lubiecie
lubiecie
04.12.2024, 12:11:42 via Wykop
  • 31
@Entroop: byś był synek polityka czy innego ważniaka to by mandat cofnęli i jeszcze odszkodowanie wypłacili... a tak to się bujaj
  • Odpowiedz
wredny_bombelek
wredny_bombelek
05.12.2024, 00:44:00 via Wykop
  • 8

Komentarz usunięty przez moderatora

szlovak
szlovak
04.12.2024, 10:31:13 via Wykop
  • 32
Współczuję. Chyba jakąś szanse masz, bo nie byłeś sprawcą wykroczenia skoro to nie była Twoja wina, wykroczenie musi wynikać z winy, powodzenia.

A nie jest tak, że można po odmowie przyjęcia mandatu ewentualnie go przyjąć później? Jak widać policja zero współczucia, tylko mandaty potrafią podtykać do podpisu. Słabi wobec silnych, mocni wobec słabych.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NaChMiNick
NaChMiNick
NaChMiNick
04.12.2024, 11:16:35 via Wykop
  • 24
@kwanty: w pierwszej kolejności jest "rozprawa" bez udziału stron i w 99,9% przyklepują to co "ustaliła" policja. Później składasz sprzeciw i masz "normalną" sprawę w sądzie.
  • Odpowiedz
fonderal
fonderal
fonderal
04.12.2024, 13:18:37 via Wykop
  • 17
@xionze: tak, zawalił, i to jego wina. Ale sprawa i tak trafiła do sądu i sąd powinien rozpatrzyć zasadność mandatu, a nie wydawać wyrok typu "przyjąłeś to spadaj". A dlaczego powinien? Bo niedotrzymanie siedmiodniowego terminu nie zamyka sprawy, siedem dni dotyczy tylko ukaranego. Po tym terminie policjant wystawiający mandat może go unieważnić, może to też zrobić dowolny przełożony policjanta.
Gdyby sąd rozpatrzył zasadność wystawienia mandatu i uznał, że kierujący nie
  • Odpowiedz
Kettuski
Kettuski
Kettuski
04.12.2024, 11:07:53 via Wykop
  • 25
W 31 sekundzie nagrania znak pionowy informuje o zwężeniu tylko prawego skrajnego pasa. Koleś nie powinien był przyjmować mandatu, bo oznaczenie było nieprawidłowe.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

aresius
aresius
aresius
05.12.2024, 08:26:49 via Wykop
  • 4
Koleś nie powinien był przyjmować mandatu, bo oznaczenie było nieprawidłowe.


@Kettuski: Bez oznaczenia też nie powinien ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko w takich sytuacjach są emocje i adrenalina.
  • Odpowiedz
Mietowy_
Mietowy_
04.12.2024, 11:12:34 via Android
  • 20
Mietowy_

źródło: temp_file4163272151953853358

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

astrodamus
astrodamus
astrodamus
04.12.2024, 11:28:29 via Wykop
  • 4
@Mietowy_: Hel nam zabrali? :(
  • Odpowiedz
Mietowy_
Mietowy_
04.12.2024, 11:31:34 via Android
  • 4
@astrodamus co za różnica ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Hity

tygodnia

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3305
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3092
Najlepszy patrol w Polsce
Najlepszy patrol w Polsce
3123
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
2941
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2461
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #motoryzacja
  • #kierowcy
  • #wypadek
  • #samochody
  • #prawojazdy
  • #polska
  • #stopcham
  • #policja
  • #prawo
  • #patologiazmiasta
  • #polscykierowcy
  • #ciekawostki
  • #patologiazewsi
  • #wydarzenia
  • #heheszki

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking