Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko179
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

963

Była zmasakrowana, ale nie mogliśmy pochować, bo serce wciąż biło

Pokaż treści 18+

Była zmasakrowana, ale nie mogliśmy pochować, bo serce wciąż biło

Zmasakrowana przez banderowców dziewczyna żyła jeszcze dwa tygodnie. Relacja Wołyniaczki z Przebraża, które obroniło się przed UPA.

historyhiking
historyhiking
z
youtube.com
dodany: 25.11.2024, 01:06:19
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    iiwojnaswiatowa
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    polska
  • 177
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Zełenski publikuje nagranie na tle banderowskiej flagi
mohiccan
z wykop.pl
  • 51
Przebraże: Ukraińcy uczcili pamięć upowców którzy chcieli wyrżnąć Polaków
thrawn41
z kresy.pl
  • 31

Komentarze (177)

najlepsze

M.....3
M.....3
konto usunięte 25.11.2024, 06:53:00 via Wykop
  • 295
Ulubione przysłowie ukraińców: "Ojciec bandera matka ukraina". I te bezczelne typy jeszcze obnoszą się w Polsce czarno-czerwonymi kolorami.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cytr0netx99
cytr0netx99
25.11.2024, 09:24:23 via Wykop
  • 35

Komentarz usunięty przez moderatora

artiuch
artiuch
artiuch
25.11.2024, 09:26:15 via Wykop
  • 97
@Mayk3: Pochodzę z rodziny tzw. kresowej i pamiętam z dzieciństwa iż najgorszym określeniem i obelga , było nazwanie człowieka Ukraińcem
  • Odpowiedz
PogromcaPatusow
PogromcaPatusow
25.11.2024, 06:21:28 via Wykop
  • 214
A nasi 'przyjaciele' na słowo Wołyń wciąż odwracają wzrok i palą głupa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Adam88448
Adam88448
Adam88448
25.11.2024, 07:41:59 via Wykop
  • 56
@PogromcaPatusow: Gdyby UPA nie popełniała tych zbrodni na Polskich Cywilach to miałbyś teraz ruskie czołgi w Warszawie. Oni potrzebują bohaterów onuco!!!
  • Odpowiedz
Adam88448
Adam88448
Adam88448
25.11.2024, 08:23:14 via Wykop
  • 53
@tussipect: od początku wijny temat ekshumacji ofiar UPA był zagłuszany argumentami że nie wolno o tym przypominać, nie wolno nawet teraz sprzeciwiać się banderowskim symbolom bo "potrzebują bohaterów" żeby miec inspiracje w walce z rosja. Czego nie rozumiesz w sarkastycznym komentarzu wyżej? Jeszcze mógłbym dodać że UPA była sojusznikiem nazistów, ale byś sie zesrał bo przecież to narracja kremla i nie wolno powtarzac prawdy historycznej XD
  • Odpowiedz
mohiccan
mohiccan
25.11.2024, 08:27:51 via Wykop
  • 154
https://wykop.pl/link/7591065/zelenski-publikuje-nagranie-na-tle-banderowskiej-flagi
mohiccan - https://wykop.pl/link/7591065/zelenski-publikuje-nagranie-na-tle-banderows...

źródło: 1732025239848e61076ea7b9e41f6c67

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wladyslaw-konstantynowicz
wladyslaw-konstantynowicz
25.11.2024, 08:49:05 via Wykop
  • 89
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
b.....t
b.....t
konto usunięte 25.11.2024, 08:57:28 via Wykop
  • 30
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
tentyp11
tentyp11
25.11.2024, 08:44:59 via Wykop
  • 144
Nigdy jako Polacy nie możemy dopuścić do zapomnienia tego ludobójstwa. Tak samo jak i niemcom i rosjanom.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Korandosama
Korandosama
25.11.2024, 09:09:31 via Wykop
  • 14
@sudosu-: nie, mamy na myśli niemców i rosjan. Z tym że rosjanie gorsi - bo po wojnie w której zaatakowali Polskę w plecy, to jeszcze nas okupowali przez 55 lat.
  • Odpowiedz
Piotrek_S_
Piotrek_S_
Piotrek_S_
25.11.2024, 18:10:20 via Wykop
  • 1
Nigdy jako Polacy nie możemy dopuścić do zapomnienia tego ludobójstwa. Tak samo jak i niemcom i rosjanom.

@tentyp11: A wybaczymy Szwedom? Dokonali największego spustoszenia w ludności i gospodarce w całych dziejach państwa polskiego. Po potopie szwedzkim Rzeczypospolita nigdy się nie odbudowała czego efektem były zabory z końca XVIII w.
  • Odpowiedz
E.....3
E.....3
konto usunięte 25.11.2024, 09:07:24 via Wykop
  • 110
Wykopki jak ci, co zakopują jako „treść nieprawdziwą” pewnie byli świadkami ludobójstwa na Wołyniu i podważają słowa kobiety, która przeżyła to na własnej skórze?
E.....3 - Wykopki jak ci, co zakopują jako „treść nieprawdziwą” pewnie byli świadkami...

źródło: Screenshot - 2024-11-25T100411.484

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

InzynierSieci
InzynierSieci
25.11.2024, 09:11:32 via Wykop
  • 24

Komentarz usunięty przez moderatora

Michael__Scarn
Michael__Scarn
25.11.2024, 11:15:14 via iOS
  • 39
@Eyls123 ludzkie smieci
  • Odpowiedz
szubke
szubke
szubke
25.11.2024, 08:35:35 via Wykop
  • 68
jak smiecie smiec pamietac o Wolyniu, ruskie onuce, nie rozumecie ze wojna jest? i czolgi jezdzom brum brum i samoloty latajo tez! ヽ( ͠°෴ °)ノ
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sprus
Sprus
25.11.2024, 09:53:34 via Wykop
  • 19
@szubke: Banderowcy zabijają się z ruskim bydłem... w tym problem? Niech ta wojna trwa jak najdłużej! Im więcej banderowców zginie tym lepiej.
  • Odpowiedz
szubke
szubke
szubke
25.11.2024, 09:56:34 via Wykop
  • 8
Banderowcy zabijają się z ruskim bydłem... w tym problem?


@Sprus: a gdzie powiedzialem ze problem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
E.....3
E.....3
konto usunięte 25.11.2024, 08:58:52 via Wykop
  • 52
E.....3

źródło: 4e0ee5bfc648bf8f3fdbd1412b0a2b8b84abfeeefbc407f7b5c90e2fa6c43d08

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

juan-jaan
juan-jaan
25.11.2024, 10:09:48 via Wykop
  • 38
juan-jaan

źródło: b8a54f40374199c402d2104462165e9770c87eac3c792a8899c920dc0a293697

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomo1945
tomo1945
tomo1945
25.11.2024, 08:44:43 via Wykop
  • 36
Gdybyśmy mieli choć raz prawdziwy rząd to sprawa Wołynia dawno była by już załatwiona, ale Polacy lubią półśrodki lelum po lelum 1000 obietnic itp.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ela-irena
ela-irena
ela-irena
25.11.2024, 08:23:12 via Wykop
  • 35
żdzierać te banderowskie szmaty z łap ukraińców , bo po ulicą dumnie z nimi chodzą !!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3217
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
3112
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3029
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
Mieliśmy dobry system gospodarki odpadami. Politycy postanowili go zepsuć
2275
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD
2218
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ciekawostkihistoryczne
  • #ciekawostki
  • #polska
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #iiwojnaswiatowa
  • #fotohistoria
  • #cytaty
  • #nauka
  • #historiapolski
  • #niemcy
  • #heheszki
  • #archeologia
  • #drugawojnaswiatowa
  • #starozytnosc
  • #niemoje

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking