Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko241
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

474

PROFESOR UJAWNIA. TEN RAPORT WSTRZĄŚNIE POLSKĄ

Profesor Władysław Mielczarski to znany inżynier i profesor nauk technicznych. Jest wykładowcą w Instytucie Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej. Razem z dr Arturem Bartoszewiczem przedstawili raport. 19 listopada 2024 roku, w Katowicach przedstawiono raport oceny technicznej i finansowej wykonal

Lukirybnik
Lukirybnik
Lukirybnik
z
youtube.com
dodany: 21.11.2024, 07:29:44
  • #
    wegiel
  • #
    energia
  • #
    gornictwo
  • 111
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (111)

najlepsze

Jossarian
Jossarian
21.11.2024, 09:41:55 via Wykop
  • 292
No a spodziewaliście się jakiś racjonalnych planów opracowanych przez nasze uśmiechnięte ministry?
Jossarian - No a spodziewaliście się jakiś racjonalnych planów opracowanych przez nas...

źródło: Ministry

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

manowak2016
manowak2016
manowak2016
21.11.2024, 11:10:36 via Wykop
  • 119
@Jossarian: Mamy kupować wiatraki simensa i się uśmiechać, nawet jeżeli kolej stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten kraj nie zasługuje na prąd i elektrownie atomową. Dalej głosujecie na 800+, 1600+, POPIS
  • Odpowiedz
h225m
h225m
h225m
21.11.2024, 11:58:58 via Android
  • 17
@manowak2016 już go wybraliśmy
https://www.gkpge.pl/grupa-pge/dla-mediow/komunikaty-prasowe/korporacyjne/oersted-i-pge-wybraly-siemens-gamesa-jako-dostawce-turbin-dla-jednego-z-etapow-morskiej-farmy-wiatrowej-baltica
  • Odpowiedz
ToksycznyArek
ToksycznyArek
ToksycznyArek
21.11.2024, 08:57:21 via Wykop
  • 172
Nic nie wstrząśnie - przecie od lat się mówi, że transformacja energetyczna na modłę niemiecką, na północ od 40 równoleżnika to bajania odrealnionych doktrynerów. Jeśli Polska ma mieć wzrost gospodarczy, musi mieć przemysł i usługi, a do tego potrzebna jest energia, potrzebny jest drugi Bełchatów. A nawet dwa, bo stary jest sensowny jeszcze przez 10-15 lat.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

damian-adrjan
damian-adrjan
21.11.2024, 10:32:13 via Wykop
  • 26
@ToksycznyArek: Bełchatów to stara elektrownia i w końcu zostanie zamknięta. Zloczew miał być następca Bełchatowa, ale projekt zamknieto
  • Odpowiedz
h225m
h225m
h225m
21.11.2024, 12:00:51 via Android
  • 10
@ToksycznyArek już oddane i budowane bloki gazowe dadzą więcej energii, niż Bełchatów.
  • Odpowiedz
Tym
Tym
Tym
21.11.2024, 10:56:04 via Wykop
  • 135
Bicie piany. Nie będzie powrotu do węgla i nie ma co się łudzić co do tego. Trzeba jak najszybciej budować atomówki + elektrownie szczytowo-pompowe jako stabilizatory systemu.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cacum3
cacum3
21.11.2024, 12:25:06 via Wykop
  • 15
@Eustachy_goli_pachy: bo tam rządzą komuchy
  • Odpowiedz
apeee
apeee
21.11.2024, 12:28:54 via Wykop
  • 35
@Eustachy_goli_pachy: Chiny trzymają łapę na afrykańskim węglu. Nasze kopalnie mają na celu tylko zadowolenie kretów.
  • Odpowiedz
m.....4
m.....4
konto usunięte 21.11.2024, 11:31:22 via Wykop
  • 83
Bardzo ważny temat. Strategicznie ważny. Trzeba o tym mówić głośno i zacząć wymagać od rządu zaprzestania tych idiotyzmów. Od lat pisze o tym, że polska polityka energetyczna to prosta droga do katastrofy. Lata temu pisałem o tym, że jeżeli nie będzie gruntownych reform i budowy nowych elektrowni to cena wzrośnie kilkukrotnie, to się stało. Teraz jest poważne ryzyko zaników. A rząd planuje zamykanie kolejnych elektrowni weglowych już w 2025 roku
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

h225m
h225m
h225m
21.11.2024, 11:56:24 via Android
  • 14
@marekmarecki44 kto by chciał zamykać stare,nieefektywne bloki, a zastępować je nowymi. Nowy blok w Rybniku da więcej energii niż 6 starych 200 i do tego będzie emitował 60-70% mniej CO2, czy zatrudniał 1,5-2 tysięcy mniej pracowników
  • Odpowiedz
pchajmeble
pchajmeble
21.11.2024, 13:06:27 via Wykop
  • 13
@marekmarecki44: bardzo ważny temat to teraz jest wolna wigilia, a nie jakiś prąd.
  • Odpowiedz
officer_K
officer_K
21.11.2024, 12:03:35 via Wykop
  • 39
WUNGIEEEEL!
officer_K - WUNGIEEEEL!

źródło: 1000013897

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

officer_K
officer_K
21.11.2024, 12:09:45 via Wykop
  • 23
To się nie przebije na głównej :)


@200Amra: to pewnie też nie xD

Zaraz mi jakiś ćwierćmózg napisze, że się nie liczy, bo info od Wiecha xD
officer_K - >To się nie przebije na głównej :)

@200Amra: to pewnie też nie xD 

Zara...

źródło: 1000013951

Pobierz
  • Odpowiedz
Jossarian
Jossarian
21.11.2024, 14:44:22 via Wykop
  • 12
@officer_K: Szkoda, że ten sprzedawczyk nie tłumaczy dlaczego węgiel jest tak drogi i ile z jego ceny to podatki na tą całą ekologię.


Węgiel i energia z niego byłaby śmiesznie tania gdyby nie ekoszurstwa, rady nadzorcze, związki zawodowe i łatanie dziury budżetowej.


@wojtoon: No
Jossarian - >@officer_K: Szkoda, że ten sprzedawczyk nie tłumaczy dlaczego węgiel jes...

źródło: wegiel

Pobierz
  • Odpowiedz
MagicznyLolek
MagicznyLolek
MagicznyLolek
21.11.2024, 12:05:27 via Wykop
  • 20
nic żeśmy nie wydali na odnawialne źródła energii tylko prywatni ludzie jak już. gdyby te inwestycje istniały rzeczywiście w poprzednich latach to infrastruktura o ktorórej słabym stanie alarmowano już w 2016 to teraz by tak nie wyglądała. Pis przewalił kasę na polityczne cele a nie na remonty i tyle. na zachodzie jakoś się udało i żyją a u nas okaże się że węgiel będziemy wydobywać tylko dla Polski bo nikomu już nie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Bogan
Bogan
Bogan
21.11.2024, 21:34:45 via Wykop
  • 2
@MagicznyLolek: tylko nikt nie będzie palił antracytem w elektrowni to lepiej zkoksować. największe elektrownie na węgiel jada na brunatnym, a jedzie sie po kwk. I tak prze...ali kasę z ects na pierdoły zamiast inwestycji
  • Odpowiedz
M.....l
konto usunięte 21.11.2024, 12:04:36 via Wykop
  • 14
Poliniaków to nie obchodzi!!!!!! Dla Bolaga jak jest DROGO I ŹLE to znaczy dobrze! Dlatego głosujemy na kaczyńskiego i tuska na zmianę, agenturę i uczniów generała Kiszczaka. Boladzy od ponad 30 lat popierają aktualny system.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
21.11.2024, 11:58:26 via Android
  • 14
Czy tylko ja mam wrażenie, że nasze elity polityczne działają w imię interesu zachodnich państw, a nie polskiego społeczeństwa? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

M.....l
konto usunięte 21.11.2024, 12:04:50 via Wykop
  • 8
@malkontent: poliniacy ich wybierają i sięna to godzą.
  • Odpowiedz
terravar
terravar
terravar
21.11.2024, 12:30:06 via Wykop
  • 9
@malkontent: Od dekad.

A debile się cieszą jeszcze, bo mają igrzyska.
  • Odpowiedz
bidzej
bidzej
21.11.2024, 12:17:27 via Wykop
  • 13
TEN RAPORT WSTRZĄŚNIE POLSKĄ


A ZAKŁAD, ŻE NIE? ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

memmory47
memmory47
21.11.2024, 21:30:52 via Wykop
  • 2
@bidzej: Ale jako to nie? Przecież "PROFESOR UJAWNIA"! Temat jest bardzo ważny, jesteśmy w dupie, a kolejne rządy pudrują trupy ale nikt w filmie niczego nie ujawnił. Przedstawił analizę, może nawet w ostatnich latach jest ona najbliżej rzeczywistości ale nie UJAWNIŁ i nie wstrząśnie

  • Odpowiedz
kastrator2
kastrator2
kastrator2
21.11.2024, 08:25:16 via Wykop
  • 12
Kto by się takimi drobnostkami przejmował
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku
2958
Wściekła funkcjonariuszka
Wściekła funkcjonariuszka
2970
Dyrektor szpitala wpadł za 137 km/h, dzwoni do starosty, on do zastępcy komendan
Dyrektor szpitala wpadł za 137 km/h, dzwoni do starosty, on do zastępcy komendan
2811
Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce
Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce
2806
Zwykły młody człowiek z rigczem
Zwykły młody człowiek z rigczem
2079
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #gornictwo
  • #polska
  • #energetyka
  • #gospodarka
  • #ogrzewanie
  • #ekologia
  • #kopalnia
  • #ekonomia
  • #slask
  • #oze
  • #pgg
  • #ekogroszek
  • #kopalnie
  • #sluzbyspecjalne
  • #atom

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking