Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

361

Czy wszyscy 110-latkowie to oszuści? IgNobel z demografii 2024

Najwiecej osob z wiekiem 100+ lat jest tam gdzie osobom starszym zyje sie najgorzej i bardzo latwo oszukac system. Gdy regiony sa biedne, wystepuje slaba dokumentacja i bardzo latwo jest wymieniac sie / handlowac dokumentami tam wystepuje duze zaburzenie wystepowania osob wiekowych.

srgs
srgs
z
youtube.com
dodany: 18.11.2024, 11:37:03
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    historia
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    demografia
  • #
    ekonomia
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

na czitach leco
saluch
z pl.wikipedia.org
  • 6
Największa MIĘSNA NIEBIESKA STREFA na świecie — kraj z najdłuższą PRZECIĘTNĄ długością życia.
wtstheone
z youtube.com
  • 3

Komentarze (93)

najlepsze

luneczek21
luneczek21
18.11.2024, 13:38:37 via Android
  • 191
Działa też w drugą stronę. Na przykład mlode talenty piłkarskie z krajów afrykanskich
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

leon-san
leon-san
19.11.2024, 12:42:18 via Android
  • 13
@luneczek21
Nie zapominaj o zawyżaniu wieku chińskich gimnastyczek
  • Odpowiedz
Luciferrrro
Luciferrrro
Luciferrrro
19.11.2024, 11:04:30 via Wykop
  • 78
No dobra, tu piszą że rekord 122 lat ma jakaś Francuzka, a w takim razie co z tym 128 latkiem z Warszawy który odebrał kamienicę?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

qdlatyxes
qdlatyxes
19.11.2024, 11:39:36 via Wykop
  • 129
@Luciferrrro: Nie odebrał, ojciec mu zabronił i ostatecznie wysłał dziadka.
  • Odpowiedz
BananowySok
BananowySok
19.11.2024, 13:20:44 via iOS
  • 5
@Malgorzatabezrak 145, 155 lat. Just dobrze sie odzywiaj bro xD
  • Odpowiedz
wtstheone
wtstheone
19.11.2024, 11:49:06 via Wykop
  • 38
A nie mogą przeciąć i policzyć słoje?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

An-Dagda
An-Dagda
19.11.2024, 12:17:08 via Wykop
  • 8
@wtstheone: To nie dziala. Raz po incydencie kuchennym se zajrzalem do rany i byl tylko jeden, mimo ze bylem juz po 20tce.
  • Odpowiedz
pijany_wiesniak
pijany_wiesniak
19.11.2024, 13:07:11 via Wykop
  • 10
@An-Dagda: musisz powtórzyć po 40 i zobaczyć czy beda dwa
  • Odpowiedz
Tryt_on
Tryt_on
19.11.2024, 11:02:15 via Wykop
  • 31
Bardzo ciekawe znalezisko! Czyli jeśli chcesz żyć 110 lat i więcej, to... sfałszuj swój akt urodzenia. Kurtyna.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fraciu
fraciu
19.11.2024, 12:29:16 via Android
  • 7
@Tryt_on bo to były czasy gdzie nie był to problem, albo zwykły błąd
  • Odpowiedz
Tryt_on
Tryt_on
19.11.2024, 12:49:31 via Wykop
  • 5
@fraciu: Dokładnie. To stawia pod znakiem zapytania część badań nad superstulatkami. Te wszystkie wnioski i zalecenia odnośnie konkretnej diety, zachowania czy środowiska wcale nie muszą prowadzić do długowieczności.
Lubię takie wrzutki. Zmieniają perspektywę i potrafią częściowo przemeblować dotychczasowy światopogląd. Dzięki @srgs.
  • Odpowiedz
ydtski
ydtski
19.11.2024, 13:02:17 via Wykop
  • 29
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

genesis2303
genesis2303
18.11.2024, 19:46:38 via Wykop
  • 19
genesis2303

źródło: Screenshot_20241118_204548

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

srgs
srgs
Autor
19.11.2024, 08:38:06 via Wykop
  • 4
@genesis2303: a wiadomo gdzie znikneli ci warszawiacy? rozplyneli sie w powietrzu, czy jak?
  • Odpowiedz
Foxbat
Foxbat
19.11.2024, 15:28:28 via Wykop
  • 3
@srgs:
Foxbat - @srgs:

źródło: wikingowie-ratuja-kobiety-i-ich-kosztownosci-przed-pozarem-po-tym-jak-mezczyzni-z-wioski-nagle-umarli

Pobierz
  • Odpowiedz
StaryPierdziel
StaryPierdziel
19.11.2024, 14:00:22 via Wykop
  • 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maciejoxs
maciejoxs
19.11.2024, 17:09:18 via Wykop
  • 8
@StaryPierdziel: od paru lat IgNoble nie są rozdawane za tylko bzdurne badania które nie powinny być powtarzane tylko za badania które najpierw śmieszą później zastanawiają
  • Odpowiedz
kabiz
kabiz
19.11.2024, 10:47:45 via Wykop
  • 14
Znakomite badania. Ile jeszcze jest takich nadmuchanych mitów albo przekłamań? Niech żyją sceptycy!
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

loginnawykoppl
loginnawykoppl
19.11.2024, 12:54:03 via Wykop
  • 0
Niech żyją sceptycy!


@kabiz: sceptycy by uznali, że badania stuperstulatków przy wielkości ich populacji, zróżnicowaniu etnicznym, klasowym etc nie mają żadnego sensu, bo z takiej próby żadnych poważnych wniosków się nie da wyciągnąć.

"Sceptycy" od "fucking love science" to jednak inna bajka.
  • Odpowiedz
Dlkvv
Dlkvv
Dlkvv
19.11.2024, 13:08:45 via Android
  • 11
W sumie nic odkrywczego. W dawnych czasach ludzie fałszowali metryki, by uniknąć mobilizacji, albo dostać wcześniej emeryturę. Często też bywało, że gdy dziadek umierał, to jego imię i nazwisko przejmował syn, by mieć np. rentę wojskową po staruszku. Na terenach, gdzie urzędnik zaglądał raz na 20 lat takie rzeczy przechodziły. Z resztą, kto by udowdnił 90-latkowi z demencją, że podaje się za zmarłego 110-latka.

W czasach późniejszych, gdy zaczęto dokumentować tych najstarszych,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chromypies
chromypies
chromypies
18.11.2024, 17:21:09 via Wykop
  • 11
Już się pojawiały głosy, że blue zones to rypanie kota w tyłek. Nie było sensownego wyjaśnienia długowieczności w tamtych regionach, tylko jakieś wymysły o głębokim życiu rodzinnym. Trochę to przykre, bo okazuje się, że prawdziwymi blue zones są jedynie enklawy bogoli jak Monako.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chromypies
chromypies
chromypies
19.11.2024, 17:11:29 via Wykop
  • 0
@tusiatko: jak stwierdziłeś to zero stresu? Na oko, tak jak ci wielcy naukowcy od blue zones?
  • Odpowiedz
tusiatko
tusiatko
20.11.2024, 04:07:46 via iOS
  • 0
@chromypies spędzając tam osobiście dużo czasu i odczuwając na własnej skórze, rozmawiając dużo z ludźmi z tej wyspy i obserwując. Najlepiej to się wypowiadać, jak się samemu nie sprawdziło. Ehh.
Przynajmniej jeżeli chodzi o Ikarię, to ludzie tam mają całkiem, ale to całkiem inną mentalność niż ludzie „u nas” - to na długą metę składa się w całość czynników, które mają wpływ na ich zdrowie.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Zrobiliśmy z Polaków 38 mln śmieciarzy. Ten system kaucyjny miał sens 20-30 lat
Zrobiliśmy z Polaków 38 mln śmieciarzy. Ten system kaucyjny miał sens 20-30 lat
4068
OLX pomogło oszustowi okraść mnie na 3500 PLN. Byłem sprzedającym...
OLX pomogło oszustowi okraść mnie na 3500 PLN. Byłem sprzedającym...
3672
Kacper Tomasiak wicemistrzem olimpijskim w skokach narciarskich !
Kacper Tomasiak wicemistrzem olimpijskim w skokach narciarskich !
3015
Kobiety mobbingują częściej. Niewygodna prawda, której nie chcemy usłyszeć
Kobiety mobbingują częściej. Niewygodna prawda, której nie chcemy usłyszeć
2358
Edward Linde-Lubaszenko nie żyje
Edward Linde-Lubaszenko nie żyje
2092
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ciekawostki
  • #zainteresowania
  • #liganauki
  • #technologia
  • #biologia
  • #historia
  • #kosmos
  • #fizyka
  • #medycyna
  • #swiatnauki
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #polska
  • #astronomia
  • #zdrowie
  • #swiat

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking