dziwne ze tak słabo się skomoresował przy tak małym alfabecie
@hellfirehe: co w tym dziwnego? Gzip używa LZSS, czyli szuka powtarzających się wzorców o długości minimum 3. Do tego na małe okno kompresji. Teraz się zastanów jakie to jest nieefektywne.
... liczby pierwsze są również używane do tworzenia kluczy prywatnych, które są szeroko stosowane w podpisywaniu transakcji i kryptograficznych algorytmach hashujących. W infrastrukturze klucza publicznego podpisy cyfrowe użytkowników są wykorzystywane do walidacji autentyczności podpisu transakcji, zapewniając bezpieczny sposób sprawdzenia, czy transakcja użytkownika została podpisana posiadanym przez niego kluczem prywatnym. Każdy może wysłać wiadomość przy użyciu klucza publicznego odbiorcy, ale
W sumie fajna aby sobie z niej zrobić hasło- mało kto zna. No i potem będzie można zatypić u jakiejś d------i z Warszawskiej dyskoteki recytując cyferki.
Polecam materiał Smartgasma na temat liczby Grahama. Jeżeli ktoś tego nie oglądał i w ogóle nie wie co to za liczba, jak jest ogromna, to złapie się za głowę, tak jak ja złapałem. To materiał również obrazujący ją i znacznie więcej wyjaśniający niż "no to tyle i tyle." Jak myślisz, że potrafisz sobie wyobrazić ogromną liczbę, to nie wiesz tak naprawdę o czym mówisz ( ͡°͜ʖ͡°)
Przypomniało mi się jak kiedyś chciałem od razu szukać liczby ze 100 miionów cyfr, była jakaś nagroda. obmyśliłem swoje metody zakresu gdzie może być, uznałem hipotezę Goldbacha za prawdziwą i ją wykorzystałem, jeszcze parę innych twierdzeń. i....
Komentarze (179)
najlepsze
Kolego @DennisBryson, a nie mogłeś jej tutaj po prostu zapisać, zamiast bawić się w matematykę?
@hellfirehe: co w tym dziwnego? Gzip używa LZSS, czyli szuka powtarzających się wzorców o długości minimum 3.
Do tego na małe okno kompresji. Teraz się zastanów jakie to jest nieefektywne.
@CzasemTuZerkam: A co jest w tytule znaleziska? Właśnie najkrótszy możliwy zapis tej liczby zajmujący 13B.
@AvPD:
To materiał również obrazujący ją i znacznie więcej wyjaśniający niż "no to tyle i tyle."
Jak myślisz, że potrafisz sobie wyobrazić ogromną liczbę, to nie wiesz tak naprawdę o czym mówisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Akuzativ94: Graham zawarł tą liczbę projektując bułki.
To tak jakby w ofercie pracy były widełki:
obmyśliłem swoje metody zakresu gdzie może być, uznałem hipotezę Goldbacha za prawdziwą i ją wykorzystałem, jeszcze parę innych twierdzeń.
i....
To więcej niż 99% ludzi.
@7502-6038: pytanie czy za mojego życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obstawiam, że tak, różnica jest taka, że nagrody nie dostanę ;)