Wystąpienie Pana Bartka w Małopolskim sejmiku w kwestii zakazów palenia drewnem
26 września 2022 w Sejmiku Małopolskim odbyła się debata w sprawie zmian w uchwałach antysmogowych. Pan Bartek jako przedstawiciel Stowarzyszenia Otwarta Wieliczka i obywatelskiego komitetu TAK dla palenia drewnem, STOP gazolobby reprezentował ok 2,5 tys osób sprzeciwiających się zakazom...

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 153
Komentarze (153)
najlepsze
https://www.gdansk.pl/wiadomosci/Koronawirus-samochody-na-ulicach-ruch-drogowy,a,167277
@100piwdlapiotsza: winne są tylko i wyłącznie władze miasta, że pozwalają na taką zabudowę.
Komentarz usunięty przez moderatora
Dla porównania w regionie "nawet" Oslo palenie drewnem to jest absolutnie normalna rzecz. A żeby to zwalczać? xD Spróbujcie to ludziom w ogóle powiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
10-20 min od ścisłego Oslo zależnie od ruchu:
1) zakaz palenia paliwami stałymi działa i poprawia powietrze w Krakowie
https://www.wykop.pl/wpis/55206591
2) UK powoli zakazuje palenia węglem w domach
https://pie.net.pl/smog-powoduje-43-tys-przedwczesnych-zgonow-rocznie-i-kosztuje-polska-gospodarke-miliardy-zlotych/
3) Smog w Dubaju ma przyczynę w gigantycznej ilości samochodów, to jest smog typu los angeles
„vehicular emissions as well as factories and other similar industries”
https://www.iqair.com/united-arab-emirates/dubai
4) Większość nie chce uchwały antysmogowej
Możliwe że jest to prawda, w tym populista ma rację. Większość ludzi to
@Cierniostwor: Koleś nie mówi o paleniu węglem a o paleniu w kominkach drewnem opałowym. I ma rację, zakaz palenia drewnem to absolutne szaleństwo. Problemem jest tylko to jak to sprawdzić i egzekwować.
Nie było mowy o zakazie palenia paliwami stałymi tylko była mowa o drewnie w kominku. Ten sam absurdalny przepis dotyczy Pizzerii które mają pizzę z pieca opalanego drewnem.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Benzopireny
Koledzy popłyneli chyba z propagandą i próbują na problem smogu patrzeć pod kątem ekologicznym tymczasem smog jest problemem zdrowotnym. Przykładowo ekologię interesuje obięg CO2 tyczasem do smogu tego nawet się nie zalicza tylko pyłki i inne benzoapireny, które są trujące.
Przykładowo drugie: artykuł podsumowujący temat na smoglab ani razu nie określa rzeczonego pieca jako nieekologiczny tylko za każdym razem trujący.
Samochodziarze: to nie my, to piecarze
Piecarze: to nie my, to samochodziarze
Polaczki: to nie my, to greta robi kółka samolotem, zwiększa emisję i robi chemtrailsy
Nie mówię że mamy działać jak oni, ale cała walka z CO2 i inne eko ideologię zabijają nas i naszą gospodarkę
(Oczywiście nie wszystko co eko to zło)
Ale po co, urzędnik jest od tego żeby zakazywać i nakładać kary. Urzędniczo tkwimy mocno w PRLu.
Ironia
@badtek: Powodują wysokie odczyty a to nie to samo. Polecam zbadać jak się powinno mierzyć takie stężenia i jak działają czujniki. Chcesz zobaczyć maksymalny odczyt dowolnego czujnika z metodą optyczną weź kawałek papieru, złóż na pół i potrzyj. Jak tylko czujnik to zassie bedzie pokazywać miliony przez kilka dni. A powstałe cząstki to nie pm10. Alternatywnie weź ołówek i zacznij pisać