Prędkość Voyagera 2, pokazana za pomocą muzyki.
Ta wizualizacja dźwiękowa pokazuje prędkość Voyagera 2 podczas podróży przez Układ Słoneczny. Prędkość waha się od 40 km/s do 10 km/s w pokazanym okresie 10 lat. Wartości te zostały porównane ze skalą C-dur i są przedstawione jako przeskalowane nuty w zakresie klawiatury.

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 84
Komentarze (84)
najlepsze
Ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego? Voyager 1 też zwalnia?
@Tiboo: Kluczem tutaj jest przyciągnie słoneczne oraz walka z nim aby się wydostać dalej :)
Słychać, jak jego prędkość powoli spada, gdy wszechobecne przyciąganie grawitacyjne Słońca próbuje bezskutecznie odciągnąć Voyagera 2. Wiec wydaje się wiec ze V1 tez będzie miał taki sam problem.
Komentarz usunięty przez moderatora
@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: jeśli to prawda, to to taki bilard level hard
@BohunChleba: chyba chodzi o to że to prędkość względem Słońca - a tu sama Ziemia na dzień dobry robi 30km/s + pewnie sonda dostała z 10km/s względem Ziemi żeby opuścić naszą studnię grawitacyjną. A już jajogłowi pewnie policzyli wektory tak żeby się dodały.
https://faktopedia.pl/515205
To że ma asystę nie zmienia faktu ze barycentrum układu to zazwyczaj krawędzie słońca do tego chodzi o okienko które wybije go na kolejną planetę skoro trafił się dogodny układ planet ilość paliwa tez jest ograniczona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Im dalej jest tym wolniej będzie zwalniał ale jednocześnie tym wolniej będzie leciał przyspieszać będzie przy mijaniu innych gwiazd ale odlatując od nich znowu zacznie wyhamowywać.
Ale caly czas mowimy o kosmosie?
Jak sie "kopniesz" to lecisz. Paliwo nie jest potrzebne do lecenia a do zmiany kursu.
Jasne ze kiedys go zabraknie na te zmiany. Ale na lecenie nie zabraknie.