Mandaty za mycie auta. Żandarmeria zatrzymała kierowców na myjni...
Mieszany patrol Żandarmerii Wojskowej i policji ukarał mandatami karnymi osoby myjące swoje auta. Reszta osób, które czekały w kolejce zostały pouczone.
- #
- #
- #
- 517
- Odpowiedz
Mieszany patrol Żandarmerii Wojskowej i policji ukarał mandatami karnymi osoby myjące swoje auta. Reszta osób, które czekały w kolejce zostały pouczone.
Komentarze (517)
najlepsze
@Erie: Tak. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami (oczywiście bezprawnymi i niekonstytucyjnymi), policjant może wymierzyć ci karę finasową nie podając sensownych powodów ani podstaw prawnych. Odwołań praktycznie nie ma gdzie składać. Jak widać, państwo policyjne stało się już faktem.
Zacytuję czyjś post z innego artykułu bo widzę, że "władzy" zaczyna o---------ć,
"Otóż niezależnie od konstytucjoności czy nie, rozporządzenie ani słowem nie wspomina o zaspokajaniu niezbędnych spraw, za to mówi o cyt.: "zaspokajaniu bieżących spraw życia codziennego". Różnica niby niewielka, ale z punktu widzenia możliwości ukarania dość zasadnicza. Albowiem to nie policjant decyduje, jakie kto ma bieżące potrzeby w życiu codziennym.
I tyle..."
a nie bieżących, nie powielaj nieprawdziwych wiadomości.
@yakimek: Ciężko mi w to uwierzyć. Mam pewne domysły że mogłby być inne okoliczności, ale nie chce mi się tego rozstrząsać. Czy może to jednak aż taka głupota policjantów - sam nie wiem w co wierzyć. Tak czy inaczej nie wyobrażam sobie zakazu mycia aut, skoro prawo nakazuje mycie aut (prawo o ruchu drogowym).
Komentarz usunięty przez moderatora