80% Yerba maty dostępnej na rynku jest niezdatna do spożycia potwierdza badanie

Do tych którzy ją piją, grozi wam zatrucie arsenem i ołowiem, bowiem większość ziół yerba mate jest zanieczyszczona tymi metalami. Arsen to bardzo silny kancerogen, który wiąże się z cynkiem powodując genotoksyczność. Jeżeli pijesz Yerba mate PRZESTAŃ
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 427
Komentarze (427)
najlepsze
Bo życie jest za krótkie, żeby pić kawę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie moja ulubiona
W podsumowaniu stwierdzają, że w naparze Arsen jest w normie.
Zresztą w Polsce mamy urzędy które dopuszczają produkty spożywcze - chyba badają transporty?
Przebadano wszystkie yerby dostępne na rynku w brazylii a ich mają tam w pisdu zarówno argentyński i brazylijskie.
Badanie zostało przeprowadzone przez rządową agencje taki odpowiednik sanepidu było o tym głośno w portugalskim internecie.
Jak ktoś to czytał to plusować @xX_Dark_Knight_PL_Xx a mnie zasypać minusami.
ZAKOP za generalizowanie i sianie paniki!
Zachowałes się Mirku jak wp.pl - byle tytuł był sensacyjny a merytoryka w dupę!
Możesz powiedzieć o jakiej yerbie mówisz i na jakie badania/kontrole powołujesz się? Wszystkie yerby poza brazylijskimi, są suszone w dymie czyli już posiadają związki smoliste..Green mate(tylko brazylijskie) są suszone powietrzem...a i tak skażone...Patrz parę postów wyżej wyniki od kolegi mirko bwa84
@bwa84: Ja również będę wdzięczny za wyniki.
Tylko z badań które ja czytałem jasno wynikało ze bardziej chodzi o przenikanie kancerogenow przez rozgrzana błonę gardła i przełyku. A rozgrzane są od cieplej yerby ;)
Po drugie skażenie arsenem, kadmem i ołowiem w Brazyli i argentynie to powszechny problem, po drugie to na producencie leży obowiązek upewnienia się że produkt który sprzedaje za ciężki hajs nie zawiera w sobie szkodliwego syfu.
Bo póki co te badania mówią że gdzieś tam może być zagrożenie, ale my nic nie wiemy, albo wiemy i nie powiemy który producent jest ok, a
Komentarz usunięty przez moderatora
Czyli badano jedynie produkty z 3 regionów Brazylii. Zatem nie jest to badanie wszystkich produktów na rynku. Można zrezygnować z kupowania brazylijskiego yerba mate tak? Proszę
Równie dobrze przebadano też argetyńskie, bo oba kraje uprawiają to ziółko na tych samych terenach, których woda jest skażona przez kopalnie metali ciężkich.
Tak to można każdemu wmówić, że wszystko jest zanieczyszczone.
Ja #!$%@? gościu, jakby Sanepid albo NIK ogłosił żeby nie jeść czegoś bo jest trujące to też byś kwestionował zasadność ostrzeżenia? XD
To jest raport rządowej agencji, taki odpowiednik sanepidu w Brazylii, tak napewno kłamio!
@xX_Dark_Knight_PL_Xx: twój przykład troche z dupy, bo NIK wydał swego czasu ostrzeżenie przed Amber Goldem, a ludzie i tak tam przynosili oszczędności życia.
Inne badanie potwierdzające kancerogenność tego dziadostwa.
W skrócie, ten syf rośnie na terenach których wody gruntowe są zanieczyszczone przez okoliczne kopalnie metali.
To że wyrasta mi druga głowa to tylko pozytyw
Ponadto badania te mogą pomóc właściwym organom w ocenie maksymalnej dopuszczalnej wartości tych produktów [...]"
Innymi słowy - w niektórych próbkach suszu były przekroczone niektóre normy, ale i
Obecnie popijam np. kokosową albo z pomarańczą. Najwidoczniej ktoś lubuje się w takich mocnych smakach petów, że to jest na rynku, ale dla ludzi o wrażliwszych kubkach smakowych jest multum delikatniejszych (i bardzo smacznych) odmian.
słyszałem że smakowa jest dobra, ale ja tam jestem herbaciarz. Yerba ma jeden duży atut (przynajmniej na mnie tak działała) - w przeciwieństwie do kawy pobudza stopniowo i na długo.
Tak zwane "Chimarrao" nie jest u nas popularne, ale wciąż wiele sklepów sprzedaję taką yerbe, jest ona w Polsce pita (sam ją piję). Z Brazylii to bardziej u nas jest pita Mate Green/Verde Mate (nie znajdziemy takich marek w Brazylii). Z "Chimarrao" jest dużo zabawy, a taką yerbe z Paragwaju/Argentyny zalewamy i pijemy( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozdrawiam i życzę miłego dnia :-}
@Zaklad-Utylizacji-Szmalu:
Chodzi o