Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko157
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

519

CKE bezkarna? Matura z informatyki 2016 z błędami, znowu.

CKE bezkarna? Matura z informatyki 2016 z błędami, znowu.

Dzisiejsza matura z informatyki, a dokładnie jej druga część - praktyczna, posiadała elementarne błędy w danych, które nie zgadzały się z treścią zadania. Jak to się dzieje, że na państwowym egzaminie Centralna Komisja Edukacyjna popełnia co roku błędy?

marahin
marahin
marahin
z
marahin.pl
dodany: 17.05.2016, 18:14:04
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    informatyka
  • #
    matura
  • #
    programowanie
  • #
    matura2016
  • 202
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Komunikat CKE
dziadygahipokryta
z cke.edu.pl
  • 1
Newsweek o sytuacji
marahin
z polska.newsweek.pl
  • 0

Komentarze (202)

najlepsze

caparol
caparol
17.05.2016, 18:41:33
  • 263
https://www.cke.edu.pl/images/_KOMUNIKATY/20150909_Informacja_MATURA_calosc.pdf
str 58. 11.2 podpunkt 6c

zdający nie ma potrzeby sprawdzania poprawności danych w plikach do zadań egzaminacyjnych; są one poprawne

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tajek
tajek
17.05.2016, 19:50:08 via Android
  • 120
@marahin: a co mieli zrobić?
  • Odpowiedz
Topgun
Topgun
17.05.2016, 20:16:08
  • 42
n---------m


@aexalven: #falszywyrozowypasek
  • Odpowiedz
aexalven
aexalven
aexalven
17.05.2016, 18:34:05
  • 149
Dzisiaj pokazano faka ludziom zdającym starą maturę z infy gdy ich szkoła miała office2003. Fajnie nie móc korzystać z funkcji, które są wymagane do rozwiązania zadania, ale w 2003 ich nie ma xD
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

aexalven
aexalven
aexalven
17.05.2016, 19:50:15
  • 60
@sonep: Zależy pewnie jak kto chciał rozwiązać, mi brakowało przede wszystkim opcji czy.parzyste oraz licz.warunki. Tak jak parzyste da się w miare prosto ominąć (ale w-----a mnie zmuszanie do kombinowania gdzie nie trzeba), tak szybko licz.warunki nie zastąpisz. Musiałem ręcznie zmieniać 60 komórek i jeśli p----------m się raz będe mieć 0 pkt na 12 :)
  • Odpowiedz
Golob
Golob
17.05.2016, 20:08:51
  • 61
@aexalven:

czy.parzyste

MOD(X;2)=0

licz.warunki

pomocnicza kolumna ORAZ(warunek1;warunek2;...) a dalej LICZ.JEŻELI
  • Odpowiedz
Kangur100
Kangur100
17.05.2016, 18:53:24 via iOS
  • 88
O d*** rozbić taki egzamin. I co - niepoprawne dane to anulują troche punktów? Pamietam gdy na uczelni na jednym z egzaminów (druty) dostaliśmy kilka zadań. Niestety do jednego z nich dane były niekompletne. Kto zostawił sobie to zadanie na koniec, wyszedł na tym najlepiej. O tyle mniej punktów zdobył i o tyle były skorygowane postawy ocen.Kto wziął sie za nie wcześniej, stracił mnóstwo czasu na poszukiwanie rozwiązania i główkowanie jak do
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

aexalven
aexalven
aexalven
17.05.2016, 19:26:58
  • 10
@Kangur100: A ja zdając starą maturę zostane wyruchany najbardziej bo mnie nikt gratisowych punktów nie da, ba, mnie okradziono, bo mając w szkole office2003 nie mogłem wykonać praktycznie skutecznie zadań z arkusza.
  • Odpowiedz
W.....a
W.....a
konto usunięte 17.05.2016, 20:27:01
  • 29
Jak coś nie wyszło - przeskocz do następnego zadania


@kolnay1: Kiedyś na jakimś sprawdzianie się do tego zastosowałem. Ocknąłem się jak skończyły się zadania do przeskakiwania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
dregdreg
dregdreg
17.05.2016, 18:52:32
  • 65
No ja p------e. Aż chce się powiedzieć "You Had One Job." Mieli cały rok na przygotowanie tych arkuszy i plików.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fidelxxx
fidelxxx
17.05.2016, 21:35:45
  • 7
@dregdreg:
Pewnie jakiemuś studenciakowi to zlecili i robił to w nocy przed deadlinem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
trebeter
trebeter
17.05.2016, 19:50:27
  • 46
Tak to jest, jak czasy się zmieniają, a komisja zawsze ta sama.
trebeter - Tak to jest, jak czasy się zmieniają, a komisja zawsze ta sama.

źródło: comment_nbPHBb9Rngc00FbWyZikFI7zmnhRA4Cp.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

v.....1
v.....1
konto usunięte 17.05.2016, 20:28:25
  • -2
@trebeter: z jakiego to filmu?
  • Odpowiedz
fr3ak
fr3ak
17.05.2016, 20:36:35
  • 2
@vestpoint21: Psy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.youtube.com/watch?v=85QX5YdPBmo
  • Odpowiedz
coolcokecan
coolcokecan
17.05.2016, 18:52:01
  • 40
oficjalny .zip z danymi od CKE

[ccc@arch Dane_PR2]$ cat dane_6_2.txt | grep "[[:digit:]]" | wc
2994 5988 42990
[ccc@arch Dane_PR2]$ cat dane_6_2.txt | wc
3000 5994 43038

Z liczbami są 2994 linie, wszystkich jest 3000 linii. Także tego...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

avetimoon
avetimoon
17.05.2016, 20:00:50
  • 29
Liczb brakuje w liniach: 718, 1886, 2071, 2087, 2817, 2996.

@coolcokecan: Ciekawe jak to się stało, że tych liczb brakuje. Ktoś to ręcznie wypisywał, czy jak? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
avetimoon
avetimoon
17.05.2016, 20:19:49
  • 31
@Kadet: No właśnie, ale czy NULL nie zapisałby się jako 0?
Poza tym, z tego wszystkiego wynika, że nikt nawet nie sprawdza, czy te zadania da się rozwiązać.
  • Odpowiedz
E.....a
E.....a
konto usunięte 17.05.2016, 18:14:52
  • 39
Fajna miniaturka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

marahin
marahin
marahin
Autor
17.05.2016, 18:25:02
  • 8
@Existanza: wypok innej nie wczytał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Calhil
Calhil
17.05.2016, 19:50:01
  • 38
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Calhil - ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LiczbaPi
LiczbaPi
17.05.2016, 19:50:05
  • 31
Może to takie przygotowanie do przyszłej pracy. Klient zawsze mówi, że dostarczone dane i specyfikacje są poprawne a potem się okazuje, że porobił błędów i pół biedy jak się to odkryje na etapie pisania testów do TDD albo testowania specyfikacji. Gorzej jak developer napisze jak klient chciał a później QA siada i okazuje się, że wszystko to nie ma sensu.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

silvanus
silvanus
silvanus
17.05.2016, 20:36:54
  • -1
@LiczbaPi: To samo mi przyszło na myśl. Podstawowa rzecz to dane wejściowe traktować jako błędne i sprawdzać ich poprawność i z tymi poprawnymi coś robić. Czy tu o to chodziło to nie mam pojęcia, nie wiem na jakim poziomie uczy się informatyki.
  • Odpowiedz
Naxster
Naxster
17.05.2016, 23:29:15
  • 3
Czy tu o to chodziło to nie mam pojęcia, nie wiem na jakim poziomie uczy się informatyki.


@silvanus: Żałośnie niskim o ile nie ma się super nauczyciela. I zapewniam, ze CKE nawet się nie śniło, żeby na egzaminie odtwarzać warunki pracy zawodowej.
  • Odpowiedz
offtza
offtza
17.05.2016, 19:54:45 via Android
  • 28
To ficzer, a nie bug. Praktyka zawsze pokazuje, że dane i kod jest inny niż opisany w dokumentacji.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
2653
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
Kaucje za butelki. Zrobili z nas śmieciarzy!
2705
Good News: Ordynator zarabiał 2,5 mln zł. Stracił posadę.
Good News: Ordynator zarabiał 2,5 mln zł. Stracił posadę.
2375
Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ
Lekarze w prywatnych gabinetach biorą majątek za to, co jest za DARMO na NFZ
2414
Katowice wykpiły Strefę Czystego Transportu. Będzie, ale nie obejmie mieszkańców
Katowice wykpiły Strefę Czystego Transportu. Będzie, ale nie obejmie mieszkańców
2293
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #4konserwy
  • #heheszki
  • #swiat
  • #historia
  • #policja
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia