Czyli ja mam tobie mam obowiązek wyjaśniać a Ty nawet nie chciałaś mi odpowiedzieć jak widzisz świat bez manipulacji ? Nie możez wymagać ode mnie wyjaśnień skoro sama nie oferujesz odpowiedzi. Teraz jest gender jesteśmy na równi, nie chcesz chyba mi wmanipulować czegoś dla wlasnych korzyści ?
Już drugi raz mnie zaskoczyłeś, bo się z Tobą zgadzać. Aż nie chce mi sie wierzyć, że jesteś przeciwko parytetom i odgórnym wprowadzaniu neutralnych płciowo rzeczy. W sumie to odważne z twojej strony przyznać, że jednak płeć w sporym stopniu predysponuje do konkretnych zawodów. Niestety jest to już multiduplikat (nie wiem jak wp oszukuje wykop, że pozwala po raz enty dodać ten sam artykuł).
No tak, ale argument z kopalnią nie jest zbyt miarodajny, bo zaraz ktoś Ci odpowie, że kobiety chcą dla siebie tylko przywilejów zamiast równości we wszystkich sferach, więc jak chcą praw wyborczych to niech też harują w kopalniach.
@Engma: Właśnie do takich gimboargumentów nawiązuję. Plus wnoszenie lodówki na trzydzieste piętro
Nie słyszałem żeby jakieś feministki walczyły z zakazem pracy kobiet jako górników pod ziemią a niedawno dowiedziałem się że taki zakaz w Polsce istnieje.
No tak, ale argument z kopalnią nie jest zbyt miarodajny, bo zaraz ktoś Ci odpowie, że kobiety chcą dla siebie tylko przywilejów zamiast równości we wszystkich sferach, więc jak chcą praw wyborczych to niech też harują w
Gdy mogłem się lenić, to się leniłem, jakby mi pozwolono, to pewnie cofnąłbym się do lat 50., kiedy to kobiety obsługiwały mężczyzn. Teraz jestem przez połowę czasu zdany na siebie i nie mam wyboru. Muszę iść na wywiadówkę, muszę się zaangażować. Im bardziej się angażuję w sprawy córek, tym bardziej mnie to interesuje, tym bardziej kompetentny się staję, tym więcej mam z tego frajdy.
Zamiast gender, ten pan obala tu prawicowy szowinizm
A tu - proszę, i to z ust mężczyzny! Proste wyjaśnienie tej rozbieżności, mianowicie - lenistwo, które w naszym kraju masowo usprawiedliwia się wrodzonymi rolami społecznymi i "tradycyjnym modelem rodziny" :)
Feminizm semantycznie jest odpowiednikiem męskiego szowinizmu. Szowinizm jest traktowany jak pogląd skrajny i przez część ludzi także feminizm, bo jest związany z określoną płcią i ją promuje. Tymaczasem większość nie jest feministka czy szowinistą a po prostu za równością.
To, co piszesz, jest dla feminizmu bardzo krzywdzące, bo zestawiasz ze sobą prorównościowy nurt (choć faktycznie skoncentrowany na promowaniu tylko jednej płci, ale przecież powstały jako odpowiedź na ogromną dysproporcję
Pomiędzy 17 a 25 rokiem życia statystycznie w ich poglądach zachodzi duża zmiana w stronę liberalizmu (obyczajowego). Moim zdaniem to wpływ ich dziewczyn, które wprowadzają chłopaków w meandry świata społecznego, pokazują, tłumaczą, a jak nie wystarczy, biorą się pod boki i mówią: "halo, czy ty jesteś jakimś społecznym neandertalczykiem, czy jak?”. W Norwegii szowinista i homofob nie znajdą sobie dziewczyny. Drogie Polki, jeśli w waszym otoczeniu jest wielu społecznych imbecyli o przedpotopowych,
Komentarze (32)
najlepsze
źródło: comment_xK6UPDDZmEhRzYxwXu1EeyqT5egr6kmb.jpg
Pobierzźródło: comment_jTjPFkaZju2HIysrdCl96dnMmfqsMAEj.jpg
PobierzJemu zarzucają manipulacje a gender to co k?#?a niby jest ?!
Liczysz na to że wyjaśnię ci to lepiej niż wikipedia ?
:D :D :D
Byłby wykop z płomieniem.
Już drugi raz mnie zaskoczyłeś, bo się z Tobą zgadzać. Aż nie chce mi sie wierzyć, że jesteś przeciwko parytetom i odgórnym wprowadzaniu neutralnych płciowo rzeczy. W sumie to odważne z twojej strony przyznać, że jednak płeć w sporym stopniu predysponuje do konkretnych zawodów. Niestety jest to już multiduplikat (nie wiem jak wp oszukuje wykop, że pozwala po raz enty dodać ten sam artykuł).
@Engma: Właśnie do takich gimboargumentów nawiązuję. Plus wnoszenie lodówki na trzydzieste piętro
No tak, ale argument z kopalnią nie jest zbyt miarodajny, bo zaraz ktoś Ci odpowie, że kobiety chcą dla siebie tylko przywilejów zamiast równości we wszystkich sferach, więc jak chcą praw wyborczych to niech też harują w
Zamiast gender, ten pan obala tu prawicowy szowinizm
Kto tak usprawiedliwia lenistwo. Cytat poproszę.
To, co piszesz, jest dla feminizmu bardzo krzywdzące, bo zestawiasz ze sobą prorównościowy nurt (choć faktycznie skoncentrowany na promowaniu tylko jednej płci, ale przecież powstały jako odpowiedź na ogromną dysproporcję