Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko246
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko jest w archiwum

437

Czym jest inflacja i jaki wpływ ma na gospodarkę?

Lekcji podstaw ekonomii udziela Sknerus McKwacz. Ten film powinien obejrzeć każdy, a zwłaszcza politycy i bankowcy. W łatwy w sposób tłumaczy mechanizmy jakim podlega pieniądz fiducjarny i do czego prowadzi zwiększanie jego podaży.

infowarrior
infowarrior
z
youtube.com
dodany: 10.12.2008, 16:27:35
  • #
    swiat
  • #
    inflacja
  • #
    polityka
  • #
    pieniadz
  • #
    fiducjarny
  • #
    kryzys
  • #
    ekonomia
  • 44
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (44)

najlepsze

NFPH
NFPH
NFPH
10.12.2008, 17:44:44
  • 71
Sknerus McKwacz to kapitalista i wie, że dobrobyt trzeba sobie wypracować. Wydrukować go nie można.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

yancio
yancio
yancio
10.12.2008, 17:56:47
  • 65
szkoda ze amerykanski rzad tego nie wiedzial
Riddickerr
Riddickerr
Riddickerr
10.12.2008, 21:41:35
  • 37
Mi się wydaje, że oni o tym wiedzą, i to nawet bardzo dobrze... może nawet aż za dobrze. Dwaj legendarni prezesi FED-u - Greenspan i Bernanke, zanim zaczęli przewodniczyć temu systemowi, byli zagorzałymi piewcami standardu złota i rzucali gromami w stronę pieniądza fiducjarnego. Wydali sporo publikacji i książek. Jedną z takich publikacji Bernanke'go wygrzebał gdzieś dr Ron Paul, podszedł do niego i zapytał, czy nadal by się pod nią podpisał. Bernanke odpowiedział:
Zhai
Zhai
Zhai
11.12.2008, 08:08:57
  • 66
Dzisiaj już nie puszczają tak edukacyjnych bajek...

Gdzie "było sobie życie"?

Gdzie ten "Kaczor Donald"?

Został tylko jakiś Naruto...
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fruchu
fruchu
11.12.2008, 08:45:56
  • 33
Bo rząd nie chce żebyś był mądry, proste. Byle byś tylko umiał postawić znak X przy kandydacie na prezydenta, którego sami Ci podsuną.
infowarrior
infowarrior
Autor
11.12.2008, 15:19:07
  • 4
A ty pegasus_sis nadal siedzisz w zaprzeczeniu. Dystrybutorem informacji powielanych później w pomniejszych mediach prywatnych są zaledwie 3 korporacyjne molochy, tworzące swego rodzaju medialny oligopol np. Reuters i Newscorp. Tak naprawdę jaki będzie obraz rzeczywistości kreowany w mediach zależy od nich. Reszta pełni rolę reapeterów kłamstw, pomijania niewygodnych faktów itp. Dlatego m.in. nigdy w kontekście inflacji nie mówi się w mediach o podaży pieniądza i jak ona na to wpływa, ale propaguje
baxboss
baxboss
baxboss
11.12.2008, 07:42:24
  • 66
W komiksie chyba "Kaczor Donald" była też fajna podobna historia.

Rozsypał się cały skarbiec Sknerusa i nagle wszyscy byli bogaci i nikt nie chciał pracować.

W momencie kiedy wszyscy cieszyli się pieniędzmi, Sknerus cały czas pracował (hodował zwierzęta i warzywa), nagle okazało się, że jedynym miejscem gdzie można coś kupić był sklepik Sknerusa, gdzie jajko kosztowało 5000$ i w ten sposób odzyskał cały swój majątek.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Yelonek
Yelonek
11.12.2008, 14:25:05
  • 30
Oż to wredny kapitalista!! Jajko za 5000$? Wyzyskiwacz i krwiopijca.W Unii Europejskiej nie pozwolilibyśmy na taki wyzysk.
infowarrior
infowarrior
Autor
11.12.2008, 15:12:11
  • 6
Teraz też będzie zwalanie winy na spekulantów podnoszących ceny i chcących zarobić na kryzysie haha! W tym samym czasie jednak drukarze z banków centralnych zwiększyli podaż pieniądza do granic absurdu i media jeszcze przyklaskują.
krzychoo
krzychoo
11.12.2008, 05:29:55
  • 46
Niech Sknerus się jeszcze wypowie na temat zarządzania służbą zdrowia i np. na temat emerytur pomostowych;]
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RioT
RioT
11.12.2008, 07:37:47
  • 20
Bo ekonomię da się pokazać w bardzo prosty sposób. To powinno się pokazywać w szkołach.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Z.....k
Z.....k
konto usunięte 10.12.2008, 22:40:32
  • 20
Teraz mam szansę zaliczyć ekonomię. :]
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Toxic123
Toxic123
11.12.2008, 11:13:07
  • 18
Już wiem co się stało w Zimbabwe :)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

markovcd
markovcd
11.12.2008, 11:47:47
  • 57
Zabrać im multifazowy podwajacz i kłopot z głowy.
jocker
jocker
jocker
11.12.2008, 01:26:10
  • 16
Wybaczcie, ale jak zobaczyłem kaczki i ten "multifalowy podwajacz", miałem bliźniacze skojarzenie z PiSem. :)
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bekkouche
bekkouche
13.12.2008, 09:05:26
  • 3
Donaldu tez tu pasuje jak ulał.
Soren
Soren
12.12.2008, 12:01:34
  • 0
nie tu ;)
mathix
mathix
11.12.2008, 05:30:44
  • 13
Zdumiewające, jak prosto i mądrze, obrazowo wyjaśnione! Teraz wiem, czemu zawsze (nawet jako dziecko) lubiłem postać Sknerusa :D.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

anath0r
anath0r
11.12.2008, 19:17:07
  • 1
ja go nie lubiłem bo liczył zawsze każdego centa kiedy donald cieszył się życiem :)
m.....o
m.....o
konto usunięte 11.12.2008, 12:29:03
  • 10
Trzeba by jeszcze dodać, że inflacja to tak naprawdę podatek. Ten kto dodrukowuje nowe pieniądze w rzeczywistości opodatkowuje resztę jego użytkowników, a nie tworzy bogactwo na ilość wydrukowanych pieniędzy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
Poszukiwany KOZANECKI PAWEŁ, jak to możliwe, że nawiał?
4010
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
Setki skarg na Polsat po programie o znanym youtuberze. "Brak bezstronności"
3939
Drogowy szeryf w Porsche.
Drogowy szeryf w Porsche.
3054
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
Bartosz Walaszek kończy dzisiaj 49 lat
2888
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
Parkomat mówi że jest dzień wolny, a Gdynia wlepia mimo tego opłatę dodatkową
2737
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #usa
  • #ekonomia
  • #technologia
  • #europa
  • #polska
  • #wiadomosci
  • #nauka
  • #militaria
  • #zainteresowania
  • #izrael
  • #kultura
  • #rozrywka
  • #sport

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking