Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko193
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko jest w archiwum

289

Twórca C64 i Atari ST w wywiadzie dla Bajtka z 1987

Twórca C64 i Atari ST w wywiadzie dla Bajtka z 1987

Zmarł niedawno Jack Tramiel, pochodzący z Polski twórca potęgi Commodore, a później szef Atari. Oto co mówił 25 lat temu w wywiadzie dla Bajtka.

Vroobelek
Vroobelek
z
wykop.pl
dodany: 09.04.2012, 21:35:39
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    commodore
  • #
    atari
  • #
    bajtek
  • 19
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zmarł Jack Tramiel - czyli Jacek Trzmiel (ur. 1928 w Łodzi), twórca potęgi Commodore, w tym C64 - a później szef Atari.

Wywiad z nutką nostalgii - Bajtek 1/1987.

Treści powiązane (2)

Informacja o śmierci Tramiela
Vroobelek
z venturebeat.com
  • 1
Atari song
ubiquos
z youtube.com
  • 0

Komentarze (19)

najlepsze

erin
erin
09.04.2012, 23:06:32
  • 12
"Mamy wolną prasę w tym kraju - mówię o Stanach Zjednoczonych..." I coś takiego przeszło w 87? To cenzura w PRL już nie działała?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

harqu
harqu
09.04.2012, 23:41:38
  • 11
@erin: Wtedy to już chyba niezbyt działało...
KindOfBlue
KindOfBlue
10.04.2012, 07:32:02
  • 9
@erin: Cenzura działała ale wybiórczo. Takie zdanie by nie przeszło w wywiadzie telewizyjnym puszczonym w głównym wydaniu wiadomości czy też w w wysoko nakładowym dzienniku. Natomiast w niszowym piśmie nie kreślono. (a dostępność Bajtka była bardzo ograniczona, sam miałem prenumeratę pocztową bo trafić w kiosku było niezwykle ciężko bez znajomości z kioskarzem)

Trzeba też pamiętać, że Bajtek miał niezłe plecy bo był wydawany pod egidą Sztandaru Młodych kierowanym wcześniej przez
Defender
Defender
10.04.2012, 08:27:28
  • 5
(...) najniższe ceny, najwyższą jakość i najlepsze cechy użytkowe - mogliśmy wyjść z nimi do masowego odbiorcy.


Myślę, że ten cytat świetnie obrazuje czym wówczas się kierowano w sektorze szeroko pojętego RTV/AGD i elektroniki. Obecnie wypuszcza się komputery/gadżety itp., które mają działać tylko kilka lat. Potem należy kupić nowe. Szkoda, że te 3 wymienione przez J. Tramiela cechy zastąpił dobry dział marketingu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

harqu
harqu
09.04.2012, 23:57:46
  • 4
Nie wiedziałem, że zmarł...
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

W.....a
W.....a
konto usunięte 10.04.2012, 00:17:23
  • 1

Komentarz usunięty przez moderatora

EstradaOrNada
EstradaOrNada
10.04.2012, 06:30:43
  • -16
@WRytmSerca: To ostatnia niedziela, jutro się rozstaniemy...
B.....v
B.....v
konto usunięte 10.04.2012, 10:10:16
  • 1

Komentarz usunięty przez moderatora

klik34
klik34
10.04.2012, 09:31:44
  • 0
Niech odda nagrody od Swordquest złodziej ...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

harqu
harqu
09.04.2012, 22:34:22
  • -6
Chyba jednak był trochę chciwy, padło, jedno i drugie...
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hyperlink
hyperlink
hyperlink
10.04.2012, 00:48:49
  • 14
@rt_of_vnt:

Commodore nie padło z powodu C64


Gwoździem do trumny okazało się wejście Commodore na rynek komputerów klasy IBM PC (były droższe od innych markowych rozwiązań). W prasie fachowej z tamtego okresu (bodajże Magazyn Amiga albo Bajtek) jako jedną z głównych przyczyn podawano wewnętrzny sabotaż (oraz nieudolne zarządzanie) ze strony ostatniego dyrektora tej
rt_of_vnt
rt_of_vnt
09.04.2012, 23:16:57
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
T.....c
T.....c
konto usunięte 09.04.2012, 23:16:57
  • -9
"(...) komputery są bardzo ważne dla przyszłości i im lepiej je poznacie, tym bardziej poprawi się i udoskonali Wasze życie."

Pomijając resztę wypowiedzi, bardzo chciwą i na swój sposób prostacką, to jedno zdanie pokazuje iż był wizjonerem naszego obecnego życia.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

choleryk
choleryk
10.04.2012, 00:35:35
  • 5
@Teal_c: Takim wizjonerem był każdy średnio rozgarnięty człowiek. Od kiedy pamiętam każdy, wszędzie mówił, że komputery to przyszłość i jakoś nie przypominam sobie, by ktoś się z tym nie zgadzał. Nawet mój ojciec, który kupił do domu jakoś koło 1990 roku Atati 800xl, a nie znał się na komputerach w ogóle, zawsze powtarzał ten slogan.
l.....2
l.....2
konto usunięte 27.04.2012, 09:05:21
  • 0
@Lk_hc: Humaniści z reguły także doceniają wartość techniki i myślę, że większość z nich, gdyby lubiła matmę i dobrze ją rozumiała to wybrałaby jakiś ścisły kierunek.

Hity

tygodnia

"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
4180
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
3352
Szokujący raport: aż 38,1% mobberów to mężczyźni! Kobiety stanowią zaledwie 61%.
Szokujący raport: aż 38,1% mobberów to mężczyźni! Kobiety stanowią zaledwie 61%.
3071
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
2923
Pracownia 3lab potwierdza, że aplikacja Kornelii Wieczorek nigdy nie powstała
2845
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ciekawostki
  • #nauka
  • #komputery
  • #zainteresowania
  • #stacjakosmiczna
  • #wydarzenia
  • #polska
  • #informatyka
  • #sztucznainteligencja
  • #internet
  • #swiat
  • #ai
  • #rozrywka
  • #motoryzacja
  • #programowanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking