Otwarta dyskusja ze społecznością cd.

rysiul86

@m__b myślę, że Twój wpis z przeprosinami jest krokiem w dobrym kierunku (motywy jakie Cię do tego skłoniły pomińmy).

Odnośnie samego wdrożenia i procesu decyzyjnego można mieć dalej dużo uwag, ale myślę, że tego już się nie cofnie, postarałeś się to wyjaśnić, przyznałeś się do błędów i to jest uważam ważny gest. Jednak warto teraz pójść za ciosem i rozpocząć nową jakość w komunikacji ze społecznością.

Użytkownicy wysyłają dużo uwag i znalezionych błędów, zapewne macie je wszystkie spisane w jakiejś liście, dlatego może dobrze aby to społeczność w jakiejś ankiecie wypowiedziała się co jest według niej priorytetowe aby móc komfortowo korzystać z wykopu, ponieważ jak sami przyznaliście Wy nie macie o tym pojęcia… :

"Teraz juz wiemy, ze nasze zalozenia byly nietrafione. Nie docenilismy wagi powiadomien o kazdej nowej tresci na tagu, zle ocenilismy sposob odbioru tresci na mikroblogu i wiele innych. Zabraklo po naszej stronie wysluchania Waszych potrzeb. Przyjelismy hipotezy, ktorych nie zweryfikowalismy dostatecznie, a konsekwencje tego widac w Waszych komentarzach."

Dlatego aby uniknąć dalszych nietrafionych decyzji może warto je skonsultować ze społecznością i na tej podstawie nakreślić priorytety dla zespołu wdrożeniowego?

Faktem jest, że to komunikacja lub czasem jej totalny brak jest powodem większości problemów jakie miał w przeszłości i ma dzisiaj ten portal. Zatem czy wykop ma plan na długoterminową poprawę relacji ze społecznością? Czy ta komunikacja się poprawi i wypracujemy jakiś wysoki standard w tym zakresie? Czy jest to tylko gaszenie pożaru wymuszone aktualną sytuacją?

Jako dowód, że chcecie iść w tym kierunku to dobrze abyście ustosunkowali się do najczęściej powtarzających się ostatnio pytań, a które ignorujecie:

1. Czy możecie wrócić do poprzedniej wersji? - Jeżeli "nie" to wypadałoby najnormalniej w świecie odpowiedzieć jaki jest powód, a nie ignorować te wszystkie powtarzające się pytania…

2. Jakie jest stanowisko wykopu odnośnie afery z Orlenem? Czy pod jego wpływem były kasowane nieprzychylne wpisy? Czy afera z Orlenem miała jakikolwiek pośredni lub bezpośredni wpływ na decyzję o przyśpieszeniu wdrożenia wykop20?

3. Jaki macie plan na moderację treści na nowym wykopie, czy planujecie jakieś zmiany w tym zakresie?

Generalnie to zamiast marnować czas na odpisywanie wybiórczo ludziom i plusowanie randomowych wpisów to skup się na najbardziej plusowanych pytaniach - to jest komunikacja jakiej oczekuje społeczność! Jak widzicie, że coś ludzi trapi i wymaga rozjaśnienia to się do tego odnieście, a nie chowacie głowy w piasek. Przecież to jest clue tego portalu - ludzie plusami i wykopami decydują co jest dla nich istotne, a co mniej... Po prostu dostosujcie się do komunikacji na swoim portalu!  Po waszych działaniach widać, że w ogóle nie rozumiecie społeczności i tego jak to się kręci wszystko na wykopie więc nie dziwne, że totalnie przestrzeliliście się ze swoimi założeniami co do wykop20...

Pozdrawiam

Rysiul86