Benzyna po 4zł/l? Tego chcę Konfederacja.

kleopatrixx

Komisja Ustawodawcza z pozytywną opinią wysłała ustawę Konfederacji #TaniePaliwo do Marszałek Sejmu, Elżbiety Witek.
Rządzący od kilku miesięcy z uporem maniaka blokują nasz dobrze przygotowany projekt ustawy, który w przeciwieństwie do PiS na stałe i znacznie bardziej obniżyłby podatki w cenie paliwa, przez co ceny na stacjach wyniosłyby ok. 4 zł za litr.


To dodatkowo pomogłoby wyhamować szalejącą inflację, która bije rekordy i jest już najwyższa od blisko 22 lat.
Najbliższe posiedzenie Sejmu już za tydzień, pomóżmy obywatelom, pomóżmy całej polskiej gospodarce.

Projekt ustawy "Tanie Paliwo" określa obniżenie VAT-u na paliwo do 15%, obniżenie stawki akcyzy w taki sposób, że przy obecnych cenach jej udział w cenie paliwa wyniesie 10%, obniżenie opłaty paliwowej w taki sposób, że przy obecnych cenach jej udział w cenie paliwa wyniesie 1,7%, a także zlikwidowanie opłaty emisyjnej. Efekt?

Cena PB95 wyniesie ok. 4 zł.
Za olej napędowy zapłacimy ok. 4,50 zł.


Zdecydowane zmniejszenie opodatkowania paliwa jest bardzo istotne nie tylko dla kierowców, ale dla wszystkich konsumentów i całej polskiej gospodarki. Niższe podatki na paliwo spowoduje wzrost gospodarczy w Polsce. Zapłacimy mniej za żywność, a także inne produkty i usługi. Cena paliwa wpływa bowiem na transport chociażby produktów żywnościowych do sklepów.
Przypominamy, że gotowy do procedowania jest też nasz projekt #PrądBezVAT. W ten sposób trzeba walczyć z inflacją i szalejącą drożyzną - zdecydowanie i odważnie ciąć podatki i pomagać Polakom.595874395951634b43784d78_1645033907f9j7ts5GQBm4GM0oDxSEBd.jpg