Mirki zbieram na przeszczep i licytujemy przedmioty zrobione przez mirasów!

GrzegorzPorada

TLDR: Choruje na SM, zbieram na przeszczep aHSCT więc wspólnie z rodziną i Mirasami wystawiamy fajne przedmioty na licytacje. Udało nam się zebrać super rzeczy - książki, modele, obrazy itd. Prosze o zajrzenie na moje konto Allegro oraz konto fundacji gdzie każdy może pomóc. Zachęcam też do wystawienia swoich przedmiotów. Z góry dziękuję!

Moje licytacje na Allegro:

➤ https://allegro.pl/charytatywn...


Moje konto na fundacji:

➤ https://www.fundacjaavalon.pl/...


Można pomagać na wiele sposobów, udział w licytacji, SMSy, przelewy, BLIK, PayU, 1 procent podatku, allegro.


O mnie.

Mirkuje z wami od wielu lat. Zachorowałem na stwardnienie rozsiane trzy lata temu, mam postać agresywną, rzutowo remisyjną. Kilka czynników wpływa na moje niekorzystne rokowanie np. to że zmiany zaczęły się w rdzeniu kręgowym, jestem mężczyzną, początek choroby i zmiany w MRI. Plusy są takie że mieszkam w UK więc mam najlepsze dostępne leczenie (wlewy Ocrevus). Leki jedynie spowalniają przebieg choroby (oraz tracą efektywność z biegiem czasu). Mam wiele objawów tj. przewlekle zmęczenie, zaburzenia czucia w prawej nodze, lekko osłabiona prawa strona, depresja, zaburzenia poznawcze. 


Na co zbieram?

Zabieg nazywa się aHSCT (autologous homeostatic stem cell transplant) i najtaniej kosztuje 200.000zł w Rosji (łącznie z zakwaterowaniem i biletem). Nie jest to zabieg typu komórki galarety Whartona, poszerzanie żył, biorezonans ani inne bezwartościowe gówna. Zabieg nie różni się od tych wykonywanych w innych krajach takich jak USA, UK, Niemcy. Wykonują go też w Polsce lecz niekomercyjnie dopiero w najcięższych przypadkach - czyli jak lądujesz na wózku albo nie odpowiadasz na leczenie. Wygląda to tak że dostajesz chemioterapie która resetuje układ odpornościowy, później komórki są podawane po to aby przyspieszyć proces dochodzenia do siebie który trwa kilka miesięcy. Przeszczep jest efektywniejszy u osób młodszych niż starszych dlatego chciałbym zabieg wykonać w miarę szybko. Jest wiele badań naukowych dowodzących skuteczności tej metody, neurolodzy zgodnie twierdzą - hit it hard and fast - zanim SM dokona zniszczeń. Przeszczep daje 95% szans na całkowite zatrzymanie choroby na 5 lat, lub 75% na 10 lat. W tym czasie choroba całkowicie ustaje i można odstawić leczenie. Jeśli są jakieś pytania albo coś szerzej opisać, podesłać linki, to walcie śmiało. Pieniądze zbieram przez fundacje Avalon, zabiera niewielki procent i wypłaca pieniądze na konkretny cel. Nie chce robić zbiórki na zarzutka i siezarabia. Jak uzbieram to wrzucam info że koniec.


595874395941454341523878_1644852774dsYFsWDZ7yHgqAu2fXyXWE.jpg