Lost Vault - mój indie MMORPG na Android oraz iOS

kamil-rykowski

Hej! Po 3 latach pracy wydałem własnego online RPG na urządzenia mobilne Android oraz iOS. Osadzony w niestandardowym świecie, gdzie post-apo (pancerze wspomagane, karabiny) mierzy się z fantasy (rycerze, czarodzieje).


Lost Vault to retro/old-school MMORPG. Początkowo bardzo mocno inspirowany przez Shakes&Fidget oraz kilka gier przeglądarkowych z czasów, gdy Plemiona, 

Vallheru, czy Blood Wars były na topie. Przynajmniej na moim topie. Jeśli lubisz gry, które nie wymagają dużej ilości czasu w ciągu dnia, oparte są o klasyczny system energii i pozwalają na pełną rywalizację przy 5-15 minutach zaangażowania dziennie to ... jesteś w domu! Oczywiście zdaję sobie sprawę, że dla części graczy system energii to nieporozumienie i chcieliby raczej grindować bez przerwy, żeby móc zająć najwyższe miejsce w rankingu. Tutaj to po prostu nie przejdzie. Pograj chwilę i wracaj do swoich spraw!


Sama rozgrywka jest banalnie prosta, przynajmniej na samym początku. Wybierasz klasę postaci spośród 4 dostępnych ...

- Czarodziej (niskie HP, wysoki damage)

- Rycerz (wysokie HP, niski damage)

- Buntownik (zbalansowane HP+damage)

- Łowca (wysoki damage oparty na szczęściu)


... i ruszasz eksplorować pustkowia w poszukiwaniu gotówki, doświadczenia oraz przeróżnych przedmiotów (ekwipunek, consumable, przedmioty specjalne). Dalsze lokacje odblokowują się automatycznie, gdy odpowiednio dużo razy zwiedzisz lokację poprzedzającą oraz pokonasz mini-bossów na mapie. Gdy nie masz więcej wody (energii) do eksploracji, wystartuj karawanę która za X godzin wygeneruje dodatkową gotówkę. W między czasie warto odwiedzić i rozbudować schron o dodatkowe bonusy takie jak zwiększenie zdobywanej gotówki/doświadczenia, czy generator wody, który uzupełni częściowo zapasy co godzinę. Możesz także podbić statystyki postaci, wybrać cele do walk PvP z poziomu rankingu. Generalnie dużo czasu wolnego, gdyż woda uzupełnia się co 12 godzin. Tempo zdecydowanie z tych spokojniejszych.


Co dalej? Gra ma sporo do zaoferowania im dalej dojdziesz. Krypty z silnymi bossami i dobrym dropem, gildie które dostarczają dodatkowe bonusy, a także możliwość uczestniczenia w masowych walkach gildii, a także ubijaniu stworów w reaktorze (cała gildia przeciw jednemu monstrum). Warsztat do ulepszania przedmiotów, klejnoty do osadzania zwiększające główne atrybuty postaci. Trenowanie specjalnych jednostek w schronie do rajdów, czy zwierzaki wykluwające się z jajek. Mechanik jest na prawdę sporo, wciąż pracuję nad nowymi. Najbliższe to możliwość nadawania ekwipunku jednostkom specjalnym (rajdy) oraz specjalizacje (pod-klasy).


Za projektem stoją dwa główne cele. Pierwszym z nich jest umożliwienie graczom z małą ilością wolnego czasu na rywalizowanie z tymi którzy mają go aż nadto. Wszystkie akcje w grze muszą dać się zamknąć w przysłowiowe 15 minut dziennie. Jeśli tak nie jest - wymagana jest zmiana mechanik. Ostatnią taką zmianą było dodanie systemu auto-eksploracji. Zbyt wiele wody wymaga sporo stukania, więc od kilku dni gracze mogą zlecić to zadanie automatowi. Sam z tego również korzystam! Drugim celem jest trzymanie się z dala od P2W. W sklepach mobilnych jest zatrzęsienie gier które chcą wyciągnąć wszystko z portfela, więc zapełniam niszę uczciwą grą F2P. Mikropłatności oczywiście są i dają +5% gotówki/doświadczenia oraz 10% więcej wody (zakup jednorazowy, konto premium). Nie ma i nigdy nie będzie możliwości kupowania wody za prawdziwe pieniądze, czy też innych praktyk które bardziej utrudniają graczom darmowym rywalizację z tymi płacącymi. Gdy tylko taki problem jest zgłoszony gra jest pilnie dostosowywana do usunięcia niechcianych elementów. Same kapsle (wirtualna waluta) są łatwo do zdobycia w grze i niemal wszyscy gracze mocno to chwalą.


Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vaultomb

iOS: https://apps.apple.com/us/app/lost-vault/id1579912571

Huawei: soon


Kilka screenów jak to obecnie wygląda:


595874786141414c41784d78_1638273610hy5Zqyj7MWbnPEKmAmWbv4.jpg


595874786141414c41784d78_1638273619dLU9sHKTqq3bd0Oo8haZCZ.jpg


595874786141414c41784d78_16382736306M7WNjLHzNKnRDuZCl4idH.jpg


595874786141414c41784d78_16382736414HTB8DFd5eg5cYvbh7rbMZ.jpg