Uwaga sprzedający Allegro! Nowe oszustwo - fałszywe potwierdzenie wpłaty z PayU

bj333
bj333
Siema Mirki! Do przejścia ze strony czytelnika i rejestracji zmusiła mnie dzisiaj przykra wtopa i nadzieja, że dzięki temu znalezisku ktoś z Was uniknie mojego błędu.
Ku przestrodze - zostałem w zeszłym tygodniu oszukany Allegro, na który dałem się nabrać jako sprzedający na kwotę 1600zł, chyba że policja będzie w stanie coś zdziałać.

Schemat jest następujący - po kupnie przedmiotu przez oszusta, otrzymałem standardowe powiadomienie PayU o wpłacie na moje konto Allegro przez kupującego. Dla niewtajemniczonych - jest to domyślny sposób księgowania wpłat przez PayU, tzn. należność wpływa najpierw na konto Allegro a Allegro przesyła wszystkie wpłaty z danego tygodnia w poniedziałki na osobiste konta bankowe.

Dopiero brak takiego powiadomienia dzisiaj zaniepokoił mnie dzisiaj i odkryłem, że monit z PayU to fałszywka (spamowy nadawca). Towar niestety wysłałem już w zeszłym tygodniu, do paczkomatu, adres konta w Allegro pewnie też fałszywy.
Niestety Gmail nie zaflagował podejrzanego maila w żaden sposób, a mało który użytkownik sprawdza, czy faktycznie pieniądze są już na koncie Allegro, skoro ma powiadomienie na skrzynce.
Konto kupującego z 1 komentarzem, telefon milczy - podejrzewam, że fałszywe również. Będę próbował na policji, zobaczymy.