Nowe metody wyciągania kasy za usługi PREMIUM

GolfNiePotrafi
GolfNiePotrafi
Chciałbym poruszyć dziś nowy temat pozyskiwania Waszych pieniędzy, a także numerów telefonów.
Jak większość użytkowników telefonów komórkowych wie, od czasów Big Brothera I z początku XXI wieku, istnieje coś takiego jak PREMIUM SMS.
Dotychczas aktywacja odbywała się w sposób prosty - wysyłamy SMS na numer 7XYZ, gdzie X zazwyczaj oznaczało cenę SMSa. Taka płatność wymagała od nas, abyśmy pod koniec subskrypcji wysłali go ponownie, celem przedłużenia.
Sposób idealny, gdyż każdy był w stanie kontrolować z czego korzysta, a z czego nie ma ma zamiaru.
Po pewnym czasie usługodawcy wycwanili się i zaczęli świadczyć taką samą usługę, ale z automatycznym odnowieniem.
Ostatnio stał się modny sposób wyciągania kasy za różne "wirtualne" usługi, wymagający jedynie podania numeru telefonu, a następnie przepisaniu kodu PIN.
Sposoby wyciągania kasy były różne. Od lokalizacji swojej żony, dziecka, po "miłosne" czaty. Sporo ludzi się nabierało i wykupiło sobie usługę, ale to tylko i wyłącznie ich wina, że nie czytali regulaminu. Nie było to głupie z mojego punktu widzenia - użytkownik musiał zaingerować, postarać się, aby taką subskrypcję aktywować.

Niestety - żądnym kasy było mało. Ludzie między sobą zaczęli opowiadać, że to tylko wyciąganie kasy. Zyski spadały, naiwnych było coraz mniej, znaleziono więc nowy sposób, o którym teraz Wam chciałem powiedzieć.
Nowa metoda aktywacji subskrypcji polega jedynie na kliknięciu w odpowiedni link na stronie. I nic więcej. Subskrypcja staje się aktywna natychmiast.
Otrzymujemy oczywiście SMSa informującego, ale z miliona różnych powodów SMS może nie dojść, możemy go przeoczyć. Nawet jednak jak go przeczytamy to i tak mamy subskrypcję aktywną, więc część kasy już poszła w błoto. Dodatkowo co mamy zrobić, jeśli w wyniku nadużycia, kliknęliśmy w nic dla nas nieznaczącą reklamę? Pisać reklamacje, które zazwyczaj nie będą pozytywnie rozpatrzone? Denerwować się? NIE. Należy jak najszybciej aktywować na swoim koncie BLOKADĘ WAP PREMIUM, a także najlepiej blokadę wszystkich usług PREMIUM - przynajmniej do czasu, aż ktoś się ogarnie w tym temacie i zablokuje możliwość wykupienia subskrypcji bez żadnego potwierdzenia.
Najważniejsze jest, aby aktywować usługę na numerach internetowych - W przypadku, gdy korzystamy z routera WIFI to nr karty internetowej identyfikuje się na stronie i to na nim będzie aktywna usługa, a tam zazwyczaj nie czytamy co chwilę SMSów. Gdy tylko podasz swoje hasło do WIFI to każdy może aktywować Tobie taką usługę, a zazwyczaj dowiesz się o tym przy rachunku. OBOWIĄZKOWO BLOKUJMY WIĘC USŁUGI PREMIUM NA NUMERACH INTERNETOWYCH (iPlus, BlueConnect, PlayOnline itd)

Zasięgnąłem wiedzy technicznej o co może chodzić i skąd strona internetowa ma nasz numer telefonu.
Odpowiedz znalazłem dość szybko:
//www.mobiltek.pl/rozwiazania/uslugi-sms-mms/billing-mt/

"(...) Przez WAP Opt-in (tzw. WAP billing) – użytkownik korzystający z internetu mobilnego, rejestruje się do subskrypcji przez kliknięcie w odpowiedni link (nie jest wymagane wysłanie SMSa ani wprowadzanie PINu), metoda dostępna w sieciach: Orange, Play, Plus i T-Mobile. "

Poinformujcie o tym procederze innych. Kopiujcie tekst na tablice na portalach społecznościowych, aby ostrzec jak największą liczbę ludzi.
Mi usługa próbowała aktywować się, podczas kliknięcia w reklamę w mobilnej wersji NK, ale sprawa może dotyczyć każdej strony.