Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.

#przegryw #przemyslenia #depresja #polska #psychologia #rodzicielstwo #dzieci #pasta
  • 117
  • Odpowiedz
  • 328
@GrimesZbrodniarz

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.

Bądź pokorny

Ustępuj głupszemu

Nie wyróżniaj się

Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz >nikim


True, ale jakbym zapytał moich starych dlaczego tak robili to i tak by stwierdzili że to jest dobre wychowanie
  • Odpowiedz
@GrimesZbrodniarz: sam zostałem wychowany w takim "dobrym wychowaniu". Aż dziwne, że udało mi się z tego trochę wyrwać. Niestety wiele rzeczy we mnie zostało. Dzisiaj sam mam dziecko i powtarzam jej od samego początku, żeby brała życie garściami, szkła do przodu, nie bała się podejmowac decyzji, chociażby miało wyjść w przyszłości, że nie było warto. Ma umieć się bronić słownie. Żadnego ustepowania głupszemu. I najgorsze co mi wmowili to "pokorne ciele
  • Odpowiedz
  • 25
@VoltAmper230V no mam podobnie, niby się człowiek wyrwał z tego ale wiele zostało. Sam też zupełnie inaczej brzdąca wychowuje, całe szczęście że żona również ma podobne podejście
  • Odpowiedz
@GrimesZbrodniarz eee tam, pierdzielenie. Jeśli dziecko jest rozgarnięte, to bardzo szybko samo dochodzi do odpowiednich wniosków i niczego nie daje sobie wpoić. Co najwyżej przytakuje, a swoje wie.

Wielu osób miało/ma konserwatywnych, zaszczutych przez życie rodziców, którzy podporządkowali się temu co los dał, a mimo to poszły one własną ścieżką.

Wszystko zależy jakim jesteś człowiekiem, jaki masz charakter. Jeśli nie posiadasz wrodzonej charyzmy/przebojowośc/inteligencji, to nigdy się jej nie nauczysz i rodzice nie
  • Odpowiedz
@corsa900: otóż to. Czasy się zmieniły, jest multum możliwości, z których żal nie skorzystać. Nawet jeżeli się nie uda, to warto próbować, żeby później nie pluć sobie w brodę i nie żałować.

Młody człowiek to nie jest bezrefleksyjna kreatura, mam taką nadzieję i w pewnym momencie sam jest w stanie dokonywać osądów rzeczywistości - lepszych lub gorszych.

Pokorne ciele dwie matki ssie, szanuj pracę, ustępuj głupszemu itd. Pseudomadrosci znane nam Polakom
  • Odpowiedz
@VoltAmper230V
Ja tam uważam że pokorą jest bardzo ważna. Jeżeli nie nauczysz się pokory wcześnie to życie cię jej nauczy prędzej czy później.

Bycie pokornym to znaczy nie być aroganckim gnojem któremu wszystko wolno, raczej patrzyć realistycznie i z dystansem na świat.

Z drugiej strony nie wolno też się świata bać, tu jest problem który często bierze się z przesadzonej pokory
  • Odpowiedz
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.


@GrimesZbrodniarz: Wielu z nas pamięta jeszcze czasy kiedy pracy nie było, stąd brak lekkomyślności w przy jej zmienia. Stąd się biorą też komentarze, że jak się ma pracę to się jej trzyma, bo pamiętamy dwuprocentowe bezrobocie i strach o jutro.
  • Odpowiedz
@GrimesZbrodniarz: Mój dziadek zawsze powtarzał, ..."Nie bądź nigdy pierwszy ani ostatni, bo na pierwszego patrzą i na ostatniego patrzą"
I takim oto sposobem, miał synów średniaków i ja w młodosci tym się karmiłem, na szczęście czasy były inne i szarość u ludzi była źle postrzegana.
Ale sam nie wiem, czy moze gdzieś w pokładach podświadomości te słowa nie siedzą i w jakiś sposób mnie nie blokują, bo moze gdyby od dziecka
  • Odpowiedz