Wpis z mikrobloga

i jeszcze w ramach prezentu imieninowego daję Wam dziś za darmo tzw. prawo Kosy (:D), do stosowania w debatach i dyskusjach:

Kto podnosi argument o tym, że w Polsce jest 90% katolików, przegrywa dyskusję.


W Polsce mamy ok. 40% katolików i może drugie tyle "fanów Jezusa" :). Nie można tego naciągać ani w jedną (hurr durr, ciemnogród, katotaliban), ani w drugą (hurr durr, ilu ochrzczonych, tylu katolików, katol stronk) stronę.

#katolicyzm #religia #chrzescijanstwo #michalkosecki
  • 9
@nazwa_uzytkownika: sam jestem chuliganem Jezusa, katolikiem i byłym studentem teologii. ;]

katolik = ochrzczony to tylko jedna z metodologii użyta w jednym ze wskaźników - nie jest najszczęśliwiej sformułowana i niewiele ma wspólnego ze stanem faktycznym.
@michalkosecki: wiem, dlatego napisałem że według nich. Sam jestem ochrzczony, nie dokonałem aktu apostazji, bo i tak mam na to #!$%@?. Do kościoła chodzę na komunię/bierzmowania/pogrzeby, tylko i wyłącznie dlatego, by mieć święty spokój od najbliższej rodziny (co ciekawe, ta dalsza mi bardzo dziękuje w takich sytuacjach, bo akurat ona szanuje moje poglądy). Myślę, że wiele jest takich osób, którym to po prostu zwisa, aktywnych katolików ciężko zliczyć, trzeba by chyba
@michalkosecki: no to #!$%@? hurr durr polaczki takie katoliki a od lat utrzymują się na poziomie 40% zobowiązanych, w tym w 2013 mają najniższy wskaźnik od lat. Babki które wskaźnik zawyżają poumierają a młodzi ludzie będą mieć #!$%@?, lub też będą za granicą.
@nazwa_uzytkownika: ech... tego właśnie chciałem uniknąć.

gwarantuję Ci, że jak "babki, które wskaźnik zawyżają poumierają", to wzrośnie wskaźnik communicantes. w ciągu 1-2 pokoleń możemy mieć w tym kraju bardzo fajnych, świadomych i zaangażowanych katolików.