Wpis z mikrobloga

@Volter: Co najważniejsze - jaka jest Twoja opinia jako absolwenta o kierunku - faktycznie można zdobyć wartościowe wykształcenie, czy raczej metody sprzed 20 lat i profesorowie nie znający się na rzeczy (takie opinie często słyszę o innych kierunkach, więc uznałem że warto spytać.)

W opisie na stronie PWr jest duży nacisk na kwestie informatyczne, a na forum dziewczyny piszą że z TI na pierwszych latach są same podstawy, jak jest w
  • Odpowiedz
@blackyabbol: Zapewne nie zrozumiałeś, ja jestem absolwentem polsl (Politechniki Śląskiej) i nie wiem jak to wygląda na we wrocku, u mnie było sporo programowania, ale też duży nacisk na elektronikę.

U mnie z stricte medycznych była tylko anatomia i fizjologia, poza tym chyba na każdym przedmiocie nawiązanie do medycyny np. jak bazy danych- to w szpitalach, jak przetwarzania obrazu to tomografia komputerowa, rentgeny; jak elektronika to ekg itp itd.

Co do
  • Odpowiedz
@Volter: Doczytałem że z Politechniki Śląskiej, ale chodziło mi o ogólny zarys sytuacji. To z programowaniem i elektroniką mnie ucieszyło, wacham się właśnie międzi IB a Elektroniką. Jak wyglądał u Ciebie stosunek ilości różowych do niebieskich pasków na roku? ;)
  • Odpowiedz
@blackyabbol: Mam tam koleżanki i trochę się orientuję. Jeśli chodzi o pracę, to są marne perspektywy po IB. Wszystkie przeniosły się na optometrie czy inne optyki na magisterce, tam lepiej. Jest wielkie ból dupy, że tyle lat na studiach, a pracy w zawodzie jako takim nie ma. Matematyka to standard politechniczny. Na pewno jest dużo fizyki, biologii i chemii. Co do ludzi z IBP (instytut bioinżynierii pomiarowej), to uczyli mnie sami
  • Odpowiedz
@blackyabbol: (#) z tym zatrudnieniem to zawsze ryzyko, mam znajomych którzy muszą robić w macu, a mam takich co mają się bardzo dobrze. Dużo zależy od Ciebie, jak się zaprezentujesz, ja dostałem prace w zawodzie (jestem inżynierem serwisu aparatury medycznej) po miesiącu szukania, jak dobrze trafisz to zarobki po tym kierunku to na start 3,5k. Ale to musisz chcieć imho :)
  • Odpowiedz