Wpis z mikrobloga

Jak się czuje człowiek na ssri? Zarówno fizycznie jak i psychicznie, czy to zmienia całkowicie profil osobowości, czy ktoś staje się takim bezpłciowym droidem? A może ma po prostu banana na ryju i cieszy się ze wszystkiego czego wcześniej nie dostrzegał? Lekarz zapisał mi axyven 75 mg ale chciałbym wiedzieć czego można się spodziewać po tygodniu/miesiącu.

#depresja #ssri
  • 4
@kishurki: xD to nie narkotyki. Poczytaj czym jest ssri. Masz niedobory serotoniny, a leki mają za zadanie przywrócić jej normalny poziom. Niektórzy się skarżą, że są zobojętnieni. Ja po prostu odczuwam mniej negatywnych emocji.
@kishurki ssri zmienia chemię mózgu. nie ma żadnych przypływów radości ani banana na twarzy. tak naprawdę nie ma większej różnicy, ale ludzie którzy biorą „wierzą” ze jest im lepiej i ze to działa. do czasu aż kolejny dół nie dopadnie i okazuje się, ze jednak nie działają i trzeba zmieniać lek.
generalnie to syf i potem trzeba się męczyć z odstawianiem. i wtedy jest nawrot choroby podstawowej, przez która zaczniesz brać tabletki
@kishurki komentarz wyżej „masz niedobór serotoniny” powtarza to każdy matoł xDD czy jakikolwiek psychiatra, lekarz zlecał badania i sprawdzał czy masz zaniżony poziom serotoniny?
NIGDY PRZENIGDY tego nie sprawdzają.
alternatywki w horoskopy nie wierzą, ale w wyrocznie psychiatry slepo wierza w 100%. bo to przecież lekarz xd psychiatrzy nie potrzebują żadnych badan, oni wiedza jakie masz poziomy danej substancji chyba na podstawie liczby mrugnięć okiem xDD
  • 0
@crazykokos: nie sprawdzają bo obecność serotoniny we krwi nie oznacza, że dociera ona do mózgu. I nikt nigdy nie twierdził (a przynajmniej nie lekarz), że "masz niedobór serotoniny" bo ta teoria jest coraz częściej przez badania podważana jak przyczyna depresji.
@kishurki mi dały napęd i trochę spłyciły emocję, co w rezultacie dało taki efekt, że wróciłem do poprzednich aktywności, hobby itp. i przestałem się przejmować i nakręcać, niestety to zahamowanie dotyczyło