Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Trafily mi sie calkiem ciekawe dwa kazusy pare lat temu #januszebiznesu I chcialem wam opowiedziec jak to polglowki dochodza do wielkich pieniedzy.

Pierwszy gosc, nazwijmy go Adolf, postanowil ze kupi limuzyne i bedzie oferowal uslugi transportowe na kawalerskie, studniowki I imprezy. Adolf, w mlodym wieku 24 lat, pozyczyl od taty kilkadziesiat tysiecy zlotych by kupic jakas stara ale unikalna limuzyne kiedys tam sprowadzona ze stanow. Po paru miesiacach cos sobie rozmawiamy o jego biznesie przy polowce I pytam sie go jak sie biznes kreci. Mowi ze swietnie, ze juz oddal staremu pieniadze I ze zarabia kokosy. Spytalem sie jak mu sie udalo dostac licencje na przewoz osob (do 10 osob chyba) a on na mnie patrzy takim pustym wzrokiem. “ Ale jaka licencja?”. Troche mnie wcielo ale pytam dalej - Eeeee no dobra to jak bez licencji udalo ci sie ubezpieczyc auto pod przewoz okazjonalny? Widze ze zaczynaja mu sie oczy rozjezdzac w przeciwnych kierunkach “Ale ja tylko mam OC”. A czy kierowca jest uprawniony by prowadzic taki pojazd? “Eeee….” A kierowca ma UOP? “eeeee to pan Mietek jezdzi”. Nie wiedzialem czy sobie zartuje czy nie i pomiedzy placzem a smiechem rzucilem “to jak ty prowadzizs te firme i jak sie rozliczasz z urzedem” i dobil mnie mowiac ze “ale ja sie nie rozliczam” XDDDDD Nie. Nie jest to bejt. On nawet nie mial spolki zarejestrowanej. Pare lat minelo i dzieki tej limuzynie mial pieniadze by zalozyc firme budowlana. Wielki Pan biznesmen teraz co jezdzi wypasionym Audi a mloka bym mu nie dal bo sobie krzywde zrobi.

Drugi gosc, nazwijmy go Adam, taki wieczny student dynamicki co zakrecil sie dookola roznych kol naukowych. Pod koniec studiow poszlismy opic nasze magisterki I zaczal opowiadac jak to wymyslil biznes by sprzedawac bilety Erasmusom na rozne wycieczki. W miedzyczasie skladal rownolegie podania na uczelni o dofinansowanie wyjsc z erasmusami. A jako wisienka na torcie skladal podanie o dofinansowanie wycieczki do Urzedu miasta miejsca gdzie miala byc wycieczka o pokrycie kosztow by wypromowac miasto. A top topow kazal sobie klubom placic za sprowadzenie erasmusow do nich podczas tych wycieczek. Ciagnal wiec pieniadze na wyjazdy z trzech roznych zrodel gdzie wydawal tylko 1x a zatrzymywal sobie 2x we wlasnej kieszeni. Erasmusy myslaly ze same sobie to oplacaja, uczelnia myslala ze oni pokrywaja wszystko a urzad miasta myslal ze promuje swoje miasto. Teraz po dziesieciu latach jest wlascicielem z 10 beach barow oraz paru nieruchomosci. Myslicie ze sie czymkolwiek przejmuje? Ha, jeszcze dostal dofinansowania covidowe na miliony bo niby mial mniejsza sprzedaz pomimo tego ze beach bary jako jedyne byly otwarte w lecie 2020 I mialy rekordowe zyski.

Widzicie Mireczki, tak sie robi pieniadze a nie praca na etacie. Nie myslec o konsekwwencjach, nie przejmowac sie prawem, nie myslec o karach tylko prosto przed siebie. Prawdziwe rekiny biale kolnierzki.

#pracbaza #takaprawda #ekonomia #studbaza #pieniadze #biznes

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633f78469472d55170181e14
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Trafily mi sie calkiem ciekawe dwa ...

źródło: comment_1665130021YGk1INPnSVKi3bJ04za5qP.jpg

Pobierz
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: No widzisz ja znam Pana Mietka który ma firmę remontowo usługową, a w zasadzie jej nie ma bo też żadnej działalności nie ma. Głównie remontują dachy (ot, kładzenie papy, malowanie czy wymiana dachówek). Zatrudnia parę osób, wszyscy alkoholicy, nikt nie ubezpieczony i tak łażą po tych dachach #!$%@? w uprzężach pamiętających czasy przed ich poczęciem. Oczywiście uprawnień wysokościowych też nikt nie ma. W zasadzie to nikt nie ma żadnego wykształcenia
Widzicie Mireczki, tak sie robi pieniadze a nie praca na etacie. Nie myslec o konsekwwencjach, nie przejmowac sie prawem, nie myslec o karach tylko prosto przed siebie. Prawdziwe rekiny biale kolnierzki.


@AnonimoweMirkoWyznania: Ale Ty w tym momencie im ciśniesz czy ich podziwiasz? Powinno być nam od dziecka wpajane, że kasę robi ten co PRÓBUJE I KOMBINUJE.

Równie dobrze bohater z opowiastki A mógł nie robić nic tylko ciągnąć kasę od bogatych
ŚwietlistaStara: W sumie co w tym szczególnego? To pierwsze to oczywiste, a to drugie widziałem na studiach, bo sam byłem w samorządzie. Zresztą też w tym nie widzę nic dziwnego. Bycie biednym to stan umysłu.
Ktoś ma interes i chce Ci dać pieniądze to tylko glupek nie weźmie. To i tak są sytuacje win win
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
ObityKloszard: pytanie kto tu jest polglowkiem?

Nie myslec o konsekwwencjach, nie przejmowac sie prawem, nie myslec o karach tylko prosto przed siebie.


Szczerze mowiac, skad pomysl, ze nigdy nie mysleli ?

Konsekwencje jak widać są takie, ze sie dorobili. Co z pewnością zakładali. Niewykluczone, ze dopuszczali inne mozliwosci, ale taka konsekwencje uznali za najbardziej prawdopodobna.

Po co mieliby sie przejmowac prawem? Prawo nie jest rzeczywistością, a rzeczywistosc nie jest prawem.
W
@sruba_m3: "śmieciem ludzkim" to jest ktoś kto siedzi na dupie i nic nie robi a potem pruje się na forum ze śmiesznymi obrazkami - a nie ktoś kto nie kradnie, tylko pracuje i świadczy różnego rodzaju usługi
AfrykańskiRozbójnik: @Dietetyq: @ObityKloszard: Przecież Pan numer 1 ewidentnie narusza z kilkadziesiąt przepisów. Nie miał zarejestrowanej działalności, nie opłacał podatku, domyślam się że zapewne też sprzedawał alkohol bez licencji, zatrudniał pracownika na czarno.

A z tego co rozumiem to Pan numer 2 świadczył jedną usługe za którą płaciły 3 różne podmioty i każde myślało że tylko ono pokrywa koszty. Tak to przynajmniej interpretuje... Wiec Pan numer 2 zapewne okradał dwóch
@AnonimoweMirkoWyznania: Oczywiście jeśli ktoś jawnie kradnie to należy mu się stosowna do przekroczenia kara. Natomiast inną sprawą jest przestrzeganie w tym państwie co do centymetra wszystkich przepisów - zwłaszcza nakładanych na przedsiębiorców - które są po prostu często z dupy i nie służą ludziom tylko państwu.

Mówił o tym Mentzen wielokrotnie, że w PL niema ani jednej osoby która prowadzi biznes w pełni zgodnie z literą prawa - na każdego przedsiębiorcę