Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki co wolicie dom czy mieszkanie? Zalety i wady? i jaki jest wasz status, stan cywilny, itp. Ciekawe czy wpiszecie się w obserwacje z mojego ♯korpo

#mieszkanie
- najpopularniejsza opcja i pierwszy wybór jeśli chodzi o ludzi do 30-35 r.ż. (spodziewam się, że to też wybór dla ♯przegryw singli)
- droższe niż dom
- mniej roboty jeśli chodzi o utrzymanie
- centrum/blisko centrum
- zamiłowanie do miasta, szukanie rozrywki

#dom (gotowy ale w stanie surowym albo budują się od nowa)
- drugi wybór ludzi po 30-35 r.ż. którzy wcześniej najmowali albo posiadają już mieszkanie (które wynajmują albo sprzedają)
- tańsze niż dom? chociaż i tak wydaje mi się, że to opcja dla osób których stać takich trochę ♯wygryw ($$ na dojazdy, na dobre wyposażenie, komfort itp.)
- więcej roboty jeśli chodzi o utrzymanie
- z reguły 5-10 km od miasta
- chęć spokoju od miasta, chęć posiadania własnego ogródka, myślenie o rodzinie itd.

#nieruchomosci #budownictwo #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny ♯zwiazki #kredyt ♯slub ♯dzieci ♯wynajem ♯miasto ♯wies

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #632d713a24a4e46f397683a0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki co wolicie dom czy mieszkanie...

źródło: comment_1664032440WRvXVJNX86xFHjBEiRDN6n.jpg

Pobierz
  • 16
yolo: 30ka, partnerka też, 100% WFH, oboje korpoludki motzno.

Radzę być otwartym na oba rozwiązania i oceniać konkretny budynek/lokalizacje, a nie a priori zakładać gdzie się chce mieszkać, bo można perełki sobie przegapić.

I do jednego kraju się też nie ograniczać , mamy XXI wiek, je#ać granice, szczególnie jak wybrałeś lifepath corpo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mieszkanie tzw. “converted flat” w budynku z 1700s na południu UK
xyz : Dla mnie zawsze dom, ale ja sie w domu na wsi wychowałam.

Warto wiedzieć, że dom nie jest dla ludzi leniwych i ludzi, którzy po powrocie z pracy chcą tylko siedzieć. Dom to ciągła praca. Nawet mając kawałek działki to pół roku trzeba kosić trawę regularnie, na jesieni są liście, przed sezonem na wiosnę też trzeba posprzątać podwórko. Zimą trzeba odśnieżać. Dom ma zwykle większą powierzchnię i jest też więcej
ŁadnyOnkolog: Cale zycie mieszkalem w bloku na warszawskich bielanach, przyjaciel z dziecinstwa byl bananowcem i mial dom blisko platniczej (slynnej malowniczej uliczki bielan).
Kiedys nawet jego starzy poprosili na zebysmy mieszkali w ich domu, bo wyjezdzaja na 3 tygodnie i bali sie wlamania.

Co ja wole? Tak jak na pasku TVN, wole maly samochod?

Oczywiscie, ze * wole dom. Chociaz nie moglem narzekac, bo mieszkanie z bardzo duzym metrazem, osobny pokoj
@AnonimoweMirkoWyznania: aktualnie małżeństwo z jednym dzieckiem, ale myslimy o trójce. Mieszkamy w 80 metrowym domku + 40m piwnicy i blaszak na kosiarki i rowery. W przyszłym roku ruszamy z budowa domu, 180m + 100m garaż z warsztatem dla niebieskiego. Do pracy i rodziców mam 10km, do wojewódzkiego 20km, najbliższa biedra, szkoła, przedszkole 3km. Ale my jesteśmy domatorami, nie potrzebujemy rozrywek, jezdzimy dwa razy w miesiącu do miasta na basen i tyle
@AnonimoweMirkoWyznania: Ciężko powiedzieć.
W skrócie dom jeśli umożliwia ciszę i spokój. Jak to jest dom w miejscu hałaśliwym to nie bardzo widzę sens domu. Jeśli to jest dom gdzie sąsiedzi patrzą Tobie w okna to też nie widzę wielkich zalet takiego domu. Ale jeśli sam lubisz majsterkować to dom może być wybawieniem bo w mieszkaniu tego nie porobisz. Patrz @ FejsFak

Ale gdy chcesz mieć wszystko w dupie i się nie
@goferek: Nie uśmiecha mi się być taksówkarzem większość rodzicielskiego życia. Sam się wychowałem w mieście, wszędzie blisko i sam fakt, że musiałem dojeżdżać na uczelnię był straszny. Nie wyobrażam sobie aby dzieciak tak miał od wczesnego dzieciństwa dojeżdżać do szkoły, a w zimie niepotrzebnie marznąć.