Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Napiszę wam moją historię która wydarzyła się niedawno.

W niedzielę wróciłem z wakacji w Egipcie, spędziłem tam tydzień, wyjazd przez biuro, wycieczki fakultatywne przez prywatną osobę.
Były to moje pierwsze w życiu wakacje, mam 37 lat. Wcześniej to tylko jakieś skromne podróże po Polsce, ale nic spektakularnego.
Jestem beciakiem, przegrywem, na którego laski nie chcą nawet pluć. Pojechałem tam sam.
Wcześniej nie raz komuś coś proponowałem ale jak to z ludźmi bywa zawsze jakieś wymówki.
Stwierdziłem że jak mam czekać aż trafi się ktoś z kim będę mógł pojechać to nigdy nigdzie nie pojadę. Wiele razy myślałem też że samotny wyjazd to żadna frajda, bo nie będzie z kim dzielić wspomnień, radości i chwil. Gówno prawda, to tylko błędne projekcie umysłu. Fałszywe przekonania, które stara sobie mówić, że są prawdą.

Dałem radę i nawet nie czułem się osamotniony, nie było na to czasu, wyjazd był bardzo intensywny.
Zwiedziłem piramidy (to był cel mojej podróży) Hurghadę, Kair, Luksor, świątynie w Karnaku, świątynie Hatszepsut, grobowce faraonów, muzeum egipskie, pływałem łodzią po Nilu. Zobaczyłem górny jak i dolny Egipt. Widziałem jak żyją ludzie zarówno w mieście jak i na prowincji, takiego syfu i ubóstwa nigdy nie widziałem. Moczyłem dupsko w Morzu Czerwonym, oraz lazurowej wodzie na Orange Bay. Widziałem rafę płynąc statkiem z przeszklonym dnem. Doświadczyłem najwyższej temperatury w swoim życiu 48 C w słońcu!

Po co ten wpis? Raz że chwalę się, jestem bardzo dumny z siebie, bo byłem najdalej w świecie w swoim życiu, moja stopa stała na innym kontynencie prócz europejskiego.
Dwa jest to mój dowód na to że będąc przegrywem można złapać życie za jaja i wycisnąć z tej cytryny ile się da. Obawiałem się tego wyjazdu ale pokonałem strach!
Także nie ma srania po krzakach.

Przez większość życia żyłem w piwnicy mentalnej i fizycznej. Najpierw na TV, a potem netując w sieci. Kilka dni temu dotykałem piramid, na jednej nawet stałem, oraz wchodziłem do środka.
Możno? Możno!!!
Wystarczy ruszyć dupę, popracować trochę odłożyć siano, wybrać sobie cel i pojechać. Nie potrzebujesz nikogo aby ci w tym pomógł lub towarzyszył.
Wpis ten ma też taki pozytywny charakter, bo wiele tu negatywnych i smutnych treści.

#przegryw
#anonimowemirkowyznania

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f21b3da4dc98cbbd41f82b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 38
Wystarczy ruszyć dupę, popracować trochę odłożyć siano, wybrać sobie cel i pojechać.


@AnonimoweMirkoWyznania: Dokładnie. Ale malkontenci i tak Ci będą gadać że samotne tripy to cope. Ja jak bym się gdzieś wybierał dalej to i tak wolałbym sam nawet jakbym miał możliwość z kimś. Nie musisz się o nikogo martwić, za nikogo brać odpowiedzialności, nikt Cię nie ogranicza (tu mi się nie chce, tam już byłem, wolę to i tamto itd.).
@AnonimoweMirkoWyznania ja pojechałem sam na wakacje w zeszłym roku. Nie chodziło tylko o to, że znajomi się na mnie wysrali (choć trochę się wysrali xd) ale też o to że miałem imprezkę rodzinną pośrodku urlopu. To były kuwa najlepsze wakacje w moim życiu! Objechałem sobie Bułgarię, Chorwację i Włochy. Kilka lotów, kilka noclegów w hostelach, BG przejechałem sobie całą nocnym pociągiem. Wakacyjne wyjazdy są podobne do Sylwestra - jest olbrzymia presja by
Wiele razy myślałem też że samotny wyjazd to żadna frajda, bo nie będzie z kim dzielić wspomnień, radości i chwil. Gówno prawda, to tylko błędne projekcie umysłu. Fałszywe przekonania, które stara sobie mówić, że są prawdą.


@AnonimoweMirkoWyznania: W pewnym okresie życia sporo samemu wychodziłem, bo już miałem dość tego marazmu, a proszenie się, aby ktoś wyszedł ze mną, było męczące. Baaardzo miło to wspominam (choć to nie były jakieś dalekie wycieczki
WybranyObywatel: @KladzSie: Nie nie poznałem tam nikogo, ale nie nastawiałem się na to, więc też nie nakładałem na siebie presji poznawania, bo wiem że jakbym zagadał do jakieś laski to i tak nic by z tego nie było.
Moim priorytetem były piramidy, wszytko inne to już dodatek. Starałem się nie siedzieć na hotelu, w sumie tylko dwa dni byłem cały dzień, bo raz że nie ma co tam robić ciekawego
ChłodnaStara:

Przez większość życia żyłem w piwnicy mentalnej i fizycznej. Najpierw na TV, a potem netując w sieci. Kilka dni temu dotykałem piramid, na jednej nawet stałem, oraz wchodziłem do środka.


Najwazniejsze co widac w tym wpisie to, ze jednak jestes inteligentna osoba, ktora potrafi miec refleksje... a przede wszystkim docenic to wszystko.

Typowego debila podroze nie ksztalca, bo nie sa w stanie tego wszystkieg dostrzec (Jacek Walkiewicz to fajnie opowiedzial
WiedźmińskaJulka: @semper_incelis: oczywiście, ze to facet podróżujący samotnie to zajebisty cope. Owszem pewnie jest to wygodniejsze bo idziesz gdzie chcesz kiedy chcesz (kto podrozowal z baba wie o czym pisze). Ale juz #!$%@? o tym, ze masz latwiej kogos poznac bo nie zamykasz sie w grupce xD prawda jest taka, ze NIKT nie chce poznawac samotnego faceta. jako samotny facet jestes creepem
@Dr_Kkiiddlleerrssoonn: masz aspergera to nie wypowiadaj sie
cope, nie ma żałośniejszego widoku niż samotny facet podróżujący po świecie wmawiajacy sobie jak świetnie się w tej samotności bawi xD


@semper_incelis: :D Żałośniejszego widoku dla kogo? Masz na czole plakietkę z napisem "podróżuje solo"? A jak już tak bardzo pragniesz towarzystwa to masz przecież stronki pokroju showaround gdzie znajdziesz za darmo lub parę euro przewodnika/przewodniczkę i już nie będziesz wyglądał żałośnie xd

W hotelu też nie musisz się wstydzić że
SamotnaKapucynka: @Zralok: kurde dzięki temu wpisowi coraz bardziej przekonuje się do wyjazdu samemu. Tez w około ludzie w parach, znajomi, rodzina, wszyscy wolą ze swoją drugą połówką. No i się im zupełnie nie dziwie. Kusi mnie zeby odwiedzić różne miejsca, które zawsze chciałem, ale trochę mnie #!$%@?, ze będę postrzegany jako przegryw i ofiara losu. I wiem, ze to jest w mojej głowie, ze #!$%@? powinno mnie obchodzić co sobie
@AnonimoweMirkoWyznania chłopie, to jest w Twojej głowie i tylko tam ( ͡º ͜ʖ͡º) Uwierz mi że nikt np. na plaży nie będzie zwracał uwagi na to, że jesteś sam. Przechodnie mają Cię w dupie. Ja na początku miałem lekkie opory by np. usiąść sam na piachu albo wejść do wody ale to przeszło mi już bardzo dawno temu. Teraz od jakiegoś czasu mieszkam w Trójmieście i nie