Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki zastanawiam się czy sie powinienem #!$%@?ć...

Świeżo upieczony Szwagier do mnie przyjechał na dwa dni, m.in. do pracy do biura bo na codzień pracuje zdalnie w innym mieście ale raz na miesiąc się musi pokazać. No i widziałem że po pracy sobie piwkował, w ogóle to często go widziałem na piwkowaniu ale nigdy mnie to specjalnie nie obchodziło bo też czasami lubię po pracy. Zdziwiłem się dopiero jak już pojechał. Przy sortowaniu śmieci. Wychodzi ze przez dwa dni sam skonsumował po pracy 8 piw. Mocnych piw, prawie 8%. To blisko flaszka na głowę samemu dwa dni pod rząd.

Nic do niego nie mam, jest bardzo w porządku i nie widzialem u niego żadnych sygnałów staczania się, ale wiem że przynajmniej jedno z jego rodziców jest alkoholikiem i sam mam w domu ten problem więc jestem wyczulony.

Czy wg was powinienem porozmawiać z nim/ z siostrą? Ogólnie to mamy bardzo dobrą i bliską relacje ale nie wiem do końca jak to odbiorą.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f186decdd8d55ea64254d9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 65
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Pogadaj z nim, zaproponuj żeby skorzystał z pomocy specjalistów. Siostrze bezpośrednio nic nie mów bo lepiej się nie wbijać z buciorami dopóki nie masz pewności że jest problem i ze możesz jakoś pomóc.
Uzależnienia to bardzo podstępny wróg i długo rodzina może funkcjonować poprawnie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania chłop przyjechal, odpoczywa bo jakieś zmiany, popiwkował na dobry humor, praca zrobiona to co mu szkodzi, a ten go #!$%@? chce juz na odwyk wysyłać i do siostry pisać, puknij ty się #!$%@? w łeb kolego ( ͟ل͜)
  • Odpowiedz
@v1lk Nie mówię że gość jest alkoholikiem czy coś ale umiałbym taką rozmowę przeprowadzić i zapytać delikatnie, a jak się to dobrze załatwi to można porozmawiać tak żeby to zostało między nimi i z głowy. Ale masz też rację i swojemu szwagrowi może nie powiedzieć wszystkiego
  • Odpowiedz
@Th3gBoy ja bym tam walił prosto z mostu, #!$%@? że typ się siostrą martwi jest dla przedszkolaków, laska jest żoną i wie co wzięła () Może jej to nie przeszkadza, może sama wali po kryjomu i tyle, moim zdaniem pisanie takich bredni na wykopie zamiast rozmowa z typem, świadczy o niedorozwiniętym podejściu brata tej siostry, i juz mi szkoda szwagra []
  • Odpowiedz
@v1lk Mam szwagierkę 13 letnią więc nie mów mi co to życie xD Ale rację Ci już przyznałem, lepiej cokolwiek zrobić niż pisać coś na wykopie
  • Odpowiedz
@v1lk: no i się nie dziwię że się boi, bo #!$%@? menele będą z całych sił wypierać swoje uzależnienie, i niczym dziwnym nie jest obrażenie się/urwanie kontaktów po tym jak ktoś takiemu zwróci uwagę, bo trzeba chronić swoje uzależnienie
  • Odpowiedz