Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę z anonimowych, bo to w sumie infantylne, ale...
Denerwuje mnie #rap i nie mam pojęcia jak można czerpać przyjemność z jego słuchania. xD Jest monotonny - jednostajna nudna melodyjka na której tle jakiś facet monotonnie, z irytującą manierą gada bzdury. Np. kilka miesięcy temu jakiś małolat puścił niedaleko mnie bardzo głośno rap i usłyszałam coś w rodzaju "ONA POWIEDZIAŁA MI, IDE KUPIĆ FAJKI NA BIPI" xD xD xD
No jestem wychowana na metalu i całe życie lubiłam hejtować rap, ale teraz jestem już stara baba zbliżająca się do 30, nie mam już emocjonalnego stosunku do takich bzdur jak to, z jakiego rodzaju muzyki ktoś czerpie przyjemność, staram się być otwarta(polubiłam m.in część elektroniki, jakiś pop itp.) ale tego rapu naprawdę wciąż nie potrafię zdzierżyć xD Wszystko mi się w nim nie podoba, kwestie muzyczne wymienione wyżej, ten ogólny klimat mentalny, moda i styl życia, który rap reprezentuje xD
Tak więc powiedzcie mi CO konkretnie wam się w tym rapie podoba, jak go polubić i czy się da mając takie nastawienie jak ja xD Nie wiem, wklejajcie jakieś kawałki, po których może się przekonam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#muzyka #niepopularnaopinia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ef861bcdd8d55ea642266a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 21
SłodkaFeministka: Ja znałem ludzi dla których metal był asluchalny

Nie rozumiesz po prostu tej ekspresji muzycznej, nie pociaga cie to i nie ma zadnej inner filozofii.
Slucham hip hopu ale zagranicznego, polskiego nie lubie i to co jest w tej muzyce fajne to luz, tak jak np. funk czy muzyka murzynska, bebny, jazz, jest taki lekki vibe, muzyka jest lekka, plynaca, wokal sie zlewa z warstwa instrumentalna

I chlopy lubia taka
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja też wychowany na metalu - i techno, mocnym techno. Rap mi nie podchodził. Zmieniło się to po 30ce. Okazało się, że jest rap i RAP - a pomógł zrozumieć to niejaki MC Silk (np Ostatni z nas, John Malkovich ), później Łona (słuchaj cokolwiek) i poleciało bo zacząłem słuchać Erykah Badu dalej The Roots a stare amerykańskie rapsy są wspaniałe.

Jest jedno ale - był rap, którego słuchałem od
@AnonimoweMirkoWyznania:

W muzyce lubię to, że każdy może się pokazać tak jak chce w ramach pewnej konwencji. Ja na przykład bardzo lubię metal i rap, ponieważ lubię bardziej agresywne bity, riffy w których ludzie pokazują peak swoich umiejętności. Na przykład mało słucham takiej muzyki gitarowej, powolnej, od czasu do czasu tak, ale nie jara mnie to szczególnie, musi to mieć w sobie nutkę ostrości tak jak jakieś ballady Metallici, już z
Need - @AnonimoweMirkoWyznania: 

W muzyce lubię to, że każdy może się pokazać tak ...
@AnonimoweMirkoWyznania:

Rap dzisiaj jako taki to muzyka raczej targetowana pod gówniarzy i palaczy zioła.Wcześniej był dużo bardziej zróżnicowany. Instrumentalny hip hop to jedyne, czego słucham po latach z tego nurtu i coś co jak dla mnie weszło na jakiś ciekawszy poziom brzmieniowy. Spróbuj instrumentale Nujabesa i DJ Shadow na początek albo Madlib -Shades of Blue jak lubisz jazz, możesz znaleźć sporo jazzu, muzyki świata, filmowej i tak dalej w samplach.
@KotekMruczus666: Jazz to muzyka nie dla każdego ale masz tyle odmian...ty chyba masz na myśli pewien rodzaj z lat 70 i hard bebop, to tak jakbyś wsadzał Straussa z Etiudami Transcendentalnymi Liszta do jednego wora. Takie Moanin' Arta Blakey albo Herbie Hancock też Cię wkur*iają? ( ͡° ͜ʖ ͡°)