Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przedstawię Wam pewna sytuację:
Poszedłem do nowej pracy, podpisałem umowę na okres próbny. Jednak po tygodniu stwierdziłem że z różnych względów to nie praca dla mnie, powiedziałem o tym przełożonemu - pracodawca nie robił problemów, powiedział że szanuje tą decyzję i rozwiązałem umowę za porozumieniem stron. Po dwóch tygodniach miałem wyrzuty sumienia, że jednak za szybko odszedłem, mogłem przepracować ten okres próbny i dopiero stwierdzić czy mi ta praca odpowiada czy nie. I tu pytanie do Was: Jak myślicie, jak zareagowałby pracodawca gdy chciałbym się z nim ponownie skontaktować i zakomunikować, że jednak podjąłem zbyt pochopna decyzję o odejściu i chętnie wróciłbym do pracy?
#pracbaza #praca

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62e068c271fd4d56d3d011f8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 77
wyrzuty sumienia


@AnonimoweMirkoWyznania: Bardzo złe podejście. Praca to nic innego jak transakcja biznesowa gdzie dwie strony zgadzają się na warunki opisane w umowie (+ cokolwiek jest w odpowiednich ustawach). Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek wyrzuty sumienia i wręcz nie powinno ich być bo w ten sposób tylko dasz się wykorzystać przez kogoś kto tego sumienia nie ma.