Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W pobliskim komisie stoi wyprodukowany w Meksyku vw garbus z lat 70. Chciałabym go kupić, ale wszyscy mi to odradzają, twierdzą, że będzie bez przerwy zepsuty, ze to skarbonka bez dna, że to auto z innej epoki i powinnam sobie kupić nowoczesne nudne bezproblemowe auto (tak jakbym już nie miała takiego xD)
Ogólnie uważają chyba, że taka bezradna mała dziewczynka (mam 31 lat i 176 cm wzrostu xD) sobie nie poradzi z tak poważnym odpowiedzialnym zadaniem jakim jest posiadanie grata.
Czy mają rację, czego mogę się spodziewać po zakupie takiego garbusa fajnego? #samochody #volkswagen

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62bc6c088b1d4d9d794a09c1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Skarbonka bez dna to będzie, jak każdy stary gruz. Najbardziej bałbym się dostępności części bo z tym może być krucho i dość kosztownie, a co do mechaników, to tu akurat może nie być tak źle, pod warunkiem że znajdziesz starego pana miecia który od 50 lat łata auta. No i to jest auto dość prostej konstrukcji, więc jak masz jakieś inklinacje do manualnej roboty to sama możesz dużo zrobić.
wyprodukowany w Meksyku vw garbus z lat 70. Chciałabym go kupić, ale wszyscy mi to odradzają, twierdzą, że będzie bez przerwy zepsuty, ze to skarbonka bez dna


@AnonimoweMirkoWyznania: i mają rację bo te Garbusy z Ameryki Łacińskiej to były gruzy już w momencie wyjazdu z fabryki. Oprzyrządowanie do produkcji było już zwyczajnie wymęczone i nie nadawało się do produkcji Europejskiej, więc wywieźli linię do kraju, w którym ważne było to, by
@AnonimoweMirkoWyznania: po prostu nastaw się na to, że o ile część rzeczy do zrobienia będzie banalna (o ile będą części), to części rzeczy nie będzie miał kto zrobić, bo mało kto wie, jak przy tym dłubać (a nie będzie to jakaś wielce tajemna wiedzą, wot inna technologia). Do tego ceny części.

No nastaw się na to, że w najlepszym wypadku pierwsze pół roku będziesz szukać mechaników do garbusa i na naprawy
@AnonimoweMirkoWyznania:
Garbus to jeden z najpopularniejszych klasyków, ci co piszą, że będzie problem z dostępnością części nie mają zielonego pojęcia o temacie. Z dostępnością części to jest problem przy starych francuzach, a nie przy garbusku. Podobnie z mechanikami - to jest jeden z najprostszych wozów w naprawie, każdy "Mietek" to ogarnie. Jak kręci Cię posiadanie takiego starego auta, i to które chcesz brać jest w dobrym stanie to bierz. Z zaznaczeniem,