Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
prowadze działalność i mam pewien problem i potrzebuje porady. W sensie nie to, że żałuje pieniędzy na prawnika, ale chodzi o kwotę 800 zł więc gdybym miał korzystać z usług prawnika, to bym wyszedł na minus to spróbuje sam to załatwic. Może się uda, może się #!$%@? :D

Ogólem to kontrahent mi wystawiał faktury a ja je płaciłem. Dostałem telefon, że mam im znowu zapłacić, a niedawno płaciłem. Przeprosili i powiedzieli, że mieli błąd. Ale zacząłem podliczać i okazało się, że przez 5 lat zrobiłem łącznie 1000 zł nadpłaty. Będę chciał z nimi normalnie pogadać żeby zwrócili ale mogą tego nie chcieć.

Rozumiem, że okres przedawnienia to 3 lata. Czyli mogę wezwać do zwrotu nadpłaty za okres od 2018 czy od 2019 do końca aktualnego roku? Jak od 2018 to bede miec 800 zł nadpłaty a jak od 2019 to 700 zł

Oni mają siedzibę na drugim końcu Polski. Jak będzie rozprawa to musze tam byc? Moge napisać żeby sąd zrobił swoje bez mojej obecności?

mogę się domagać odsetek? one będą liczone od daty wezwania?

Dzięki za pomoc

#prawo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b4a41488afb7294f150a62
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Najpierw im to napisz z dowodami, że mają oddać z powodu bezpodstawnego wzbogacenia. Jak odmówią to żółty polecony z przedsądowym wezwaniem do zapłaty, a jak to oleją to masz esąd w Lublinie, który klepie wyroki z góry i jak się strona odwoła to dopiero wtedy spotykacie się w sądzie na normalnej rozprawie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: technicznie wyglądało to tak że płaciłeś dwa razy za te same faktury, czy oni wystawiali dodatkowe faktury?

Ja bym zaczął od próby polubownego rozwiązania sprawy i wskazania terminów nadpłat. Oni mają dużo więcej do stracenia bo dochodzi im odpowiedzialność karna w urzędzie skarbowym z tytułu fakturowania świadczeń które nie zostały wykonane lub z tytułu nieopodatkowanego przychodu.
@Tytanowy_Lucjan: bzdura, e sąd nic nie klepie z góry. Powiem wręcz, że orzekający mają pełną swobodę co robić z pozwem. A jak strona się odwoła, to sprawa nie idzie do sądu tylko jest umarzana. Co najwyżej są trochę odmienne skutki złożenia kolejnego pozwu w takiej sprawie.