Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, doradźcie co robić. Ostatnio aktywnie rozglądam się za pracą #programista15k. Zaaplikowałem do jednej z dużych firm outsourcujących, pewnie każdy z Was ją kojarzy. No i oni mnie chcą do pewnego klienta (lidera w branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)), którego nazwę mi podali. Jednak ja u tego klienta widziałem bezpośrednie ogłoszenie na znanych portalach z pracą. No i się teraz zastanawiam, czy nie olać tego pośrednika i zaaplikować bezpośrednio. Bo niby po co mi pośrednik, jak mogę bezpośrednio pracować dla tego klienta, bez marży kontraktorni. Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Tylko nie mówcie mi coś o tym, że będę mieć opiekę i ławkę w kontraktorni w razie jakby klient zrezygnował ze mnie bądź projektu, bo coś mi się nie chce wierzyć, że będzie tak kolorowo, a do tego mogę przecież się rozglądać wtedy za czymś nowym we własnym zakresie.

Reasumując: praca bezpośrednio dla klienta czy przez pośrednika - wady i zalety oraz Wasze doświadczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #pracait #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b44f51b92dd1966829a19a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 15
@Kuriozal: też się spotykam z tym coraz częściej, niedawno widziałem 3x to samo ogłoszenie
bezpośrednio - 3500-4000 CHF
kontraktornia 1 - 16k-20k
kontraktornia 2 - 21-23k

ktoś może wyjaśnic jak to działa i dlaczego?
@Kuriozal: @simon999: plus kontraktora zwalniasz zgodnie z umową między firmami, pewnie miesiąc, a zwolnić pracownika nie jest tak łatwo w europie zachodniej. Co do pytania OPa, weź też pod uwagę, że jak się okaże że trzeba trzaskać charytatywnie nadgodziny to na kontraktorni idziesz do PMa i on wybija klientowi takie pomysły z głowy. A bezpośrednio u klienta to sie może okazać, że trzeba szukać czegoś nowego
@simon999: W moim przypadku jedna z na prawdę największych firm w trojmiescie, zatrudnia bezpośrednio ale każdy i tak chce pracować przez outsourcing bo lepsza kasa plus możliwość b2b
@AnonimoweMirkoWyznania: kontraktornia to większa elastyczność - jak Ci projekt nie siądzie to Ci znajdą nowy, większość takich firm też ma fajnie zorganizowaną ścieżkę awansu i rozwoju - opłaca im się Ciebie kształcić bo wtedy dostają większą kasę. Z minusów to jak 3 miesiące nie dostaniesz się do żadnego projektu to Cię zwolnią, ale zakładam, że to się nie zdarza dobrym programistom.

Kasa różnie, firma produktowa płaci więcej kasy na kontraktorów niż
@AnonimoweMirkoWyznania: ja wole kontraktornie bo zawsze jest szansa na nowy projekt, a nie siedzisz w jednej apce przez cały czas. Będąc z zewnątrz tez masz bardziej #!$%@? na projekt, kasa wcale nie musi być mniejsza bo zazwyczaj kontraktornie dostają za Ciebie wiekszy hajs bo także HR i inne miękkie sprawy sa po ich stronie, a klient nie musi się szczypać z urlopami, rozmowami o podwyżkę itd