Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, doradźcie co robić. Ostatnio aktywnie rozglądam się za pracą #programista15k. Zaaplikowałem do jednej z dużych firm outsourcujących, pewnie każdy z Was ją kojarzy. No i oni mnie chcą do pewnego klienta (lidera w branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)), którego nazwę mi podali. Jednak ja u tego klienta widziałem bezpośrednie ogłoszenie na znanych portalach z pracą. No i się teraz zastanawiam, czy nie olać tego pośrednika i zaaplikować bezpośrednio. Bo niby po co mi pośrednik, jak mogę bezpośrednio pracować dla tego klienta, bez marży kontraktorni. Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Tylko nie mówcie mi coś o tym, że będę mieć opiekę i ławkę w kontraktorni w razie jakby klient zrezygnował ze mnie bądź projektu, bo coś mi się nie chce wierzyć, że będzie tak kolorowo, a do tego mogę przecież się rozglądać wtedy za czymś nowym we własnym zakresie.

Reasumując: praca bezpośrednio dla klienta czy przez pośrednika - wady i zalety oraz Wasze doświadczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #pracait #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b44f51b92dd1966829a19a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kuriozal: też się spotykam z tym coraz częściej, niedawno widziałem 3x to samo ogłoszenie
bezpośrednio - 3500-4000 CHF
kontraktornia 1 - 16k-20k
kontraktornia 2 - 21-23k

ktoś może wyjaśnic jak to działa i dlaczego?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Niby lepiej jechać bezpośrednio, ale ostatnio mi się jedna pośredniczka wygadała ile mają na mnie budżetu to zgarnialiby moją drugą pensję.

Nie wiem jak im się to opłaca zamiast bezpośredniego poszukiwania kandydatów.
  • Odpowiedz
@simon999: firmie odpada rekrutacja, ogarnianie ksiegowosci per osoba, moze zamowic caly zespol skompletowany zespol na raz, plus inaczej sie rozlicza faktury b2b na takie zamowienia a inaczej pracownika na uop
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja skorzystałem z kontraktorni bo firma sama w sobie dawała o polowe mniejsze wynagrodzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dodatkowo przez kontraktornie mam 100% zdalną robotę. W firmie bezpośrednio trzeba 2 dni do biura przychodzić w tygodniu
  • Odpowiedz
@Kuriozal: @simon999: plus kontraktora zwalniasz zgodnie z umową między firmami, pewnie miesiąc, a zwolnić pracownika nie jest tak łatwo w europie zachodniej. Co do pytania OPa, weź też pod uwagę, że jak się okaże że trzeba trzaskać charytatywnie nadgodziny to na kontraktorni idziesz do PMa i on wybija klientowi takie pomysły z głowy. A bezpośrednio u klienta to sie może okazać, że trzeba szukać czegoś nowego
  • Odpowiedz
@simon999: W moim przypadku jedna z na prawdę największych firm w trojmiescie, zatrudnia bezpośrednio ale każdy i tak chce pracować przez outsourcing bo lepsza kasa plus możliwość b2b
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kontraktornia to większa elastyczność - jak Ci projekt nie siądzie to Ci znajdą nowy, większość takich firm też ma fajnie zorganizowaną ścieżkę awansu i rozwoju - opłaca im się Ciebie kształcić bo wtedy dostają większą kasę. Z minusów to jak 3 miesiące nie dostaniesz się do żadnego projektu to Cię zwolnią, ale zakładam, że to się nie zdarza dobrym programistom.

Kasa różnie, firma produktowa płaci więcej kasy na kontraktorów
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja wole kontraktornie bo zawsze jest szansa na nowy projekt, a nie siedzisz w jednej apce przez cały czas. Będąc z zewnątrz tez masz bardziej w------e na projekt, kasa wcale nie musi być mniejsza bo zazwyczaj kontraktornie dostają za Ciebie wiekszy hajs bo także HR i inne miękkie sprawy sa po ich stronie, a klient nie musi się szczypać z urlopami, rozmowami o podwyżkę itd
  • Odpowiedz