Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
1. Zatrudnij się na farcie jako programista.
2. Mało co umiesz ale firma rekrutowała na terenie uczelni i jakoś udało się przejść cudem rekrutację.
3. W sumie to nie jest tak źle, ludzie mili, pomagają, wszystkie zadania jesteś w stanie zrobić dzięki wujkowi google.
4. Jakimś cudem wszyscy cię wychwalają i co rok masz bardzo dobre opinie w systemie oceny okresowej.
5. W końcu ktoś stwierdza, że skoro tak ogarniasz, to dadzą ci lepszy projekt
6. Dostań projekt samemu do zrobienia od zera xD
7. Jedyne co dotąd robiłeś to zmieniałeś jakieś pierdoły i naprawiałeś proste bugi utrzymując gotowe projekty.
8. Zamiast myśleć o projekcie zaczynasz liczyć jak długo utrzymasz się po tym jak cię już zwolnią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem w 4 literach

#programowanie #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b1eb45d08886b56a8133c0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 61
@AnonimoweMirkoWyznania: Na pocieszenie, wygląda jak klasyczny syndrom oszusta Być może wcale nie jesteś taki nieogarnięty jak ci się wydaje i (z pomocą googla i stack overflow) ogarniesz też ten projekt A nawet jeśli będziesz widział że cię to przerasta po prostu odpowiedni wcześniej daj znać managerowi że potrzebujesz wsparcia kogoś bardziej doświadczonego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli ktoś Ci daje projekt od zera to znaczy, że uznał, że sobie poradzisz.
To co Ty powinieneś zrobić to spróbować. Po to są milestony, testy, KPI żeby śledzić postęp. Jeśli będzie szło za wolno to sami się zapytają czy potrzebujesz pomocy. Jeśli sam czujesz, że nie dajesz rady powinieneś to zakomunikować managerowi.
Ogólnie to jest mega szansa, żeby wyrobić sobie pozycję i zdobyć doświadczenie. Jak się nie sprawdzisz to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@joGgurt: ja może mam trochę spaczone podejście, bo pracuje w #uk jako QA i tutaj zanim biorę coś nowego (np awans na leada) to mam szkolenie + mentoring + nadzór + 1-2-1 meeting raz lub dwa razy w tygodniu, żeby od razu rozwiązywać problemy i komunikować jak coś się sypie
LuksusowyJabol: Tak jak pisali wyżej. Najpierw zapytaj, czy mają jakąś instrukcję do tworzenia, może akurat jest. Potem pomału kopiuj istniejący Projekt, ale same podstawy i patrz, czy działa. Na koniec dodaj to, czego brakuje.

A Ty myślisz, że jak niby programiści pracują? Xd 70% mojej pracy to kopiuj wklej, 25% to stack overflow, programista 16k tutaj.
---

Zaakceptował: karmelkowa
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem czy bait czy nie!

To sie robi tak (nie wiem co robie mode on):
Kup sobie ksiazke o tworzeniu aplikacj w Twojej technologii od poczatku do konca. Pelno jest takich. Zidentyfikuj najlepsze.
Dokup dobre ksiazki o featurach jezyka. Tez o grubszych frameworkach, ktorych bedziesz uzywal.
Reszta to Stack Overflow.

Bedzie to trwalo 2x dluzej niz uu czlowieka, ktory robi takie rzeczy na codzien, ale dowieziesz.
Na pewno duzo
@AnonimoweMirkoWyznania: nie ma się co przejmować jakieś tutoriale na tubie, Stackoverflow oraz google i dasz radę. Na takim grzebaniu i szukaniu bugów dużo się uczysz. Lepiej jeśli masz lekkie obawy, niż uważasz, że jesteś prze-koksem.

Overconfidence is slow and insidius killer.

Na pocieszenie dodam, że nie jesteś sam. Też tak mam, że od jakiegoś czasu siedzę w jednym projekcie i tylko tam dłubię i dodaję nowe ficzery. Sam sie niejednokrotnie zastanawiałem,czy