Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#krakow #nieruchomosci #plaszow #podgorze

Co myslicie o kupieniu mieszkania w City Vibe , ulica Myśliwska? Mają etap do oddania za kilka miesięcy z opcją obejrzenia mieszkań, dość normalne układy, lokaliizacja z racji pracy bardzo mi pasuje. Minus to bliskość Wisły. Oni to reklamują jako dużą zaletę (ostatni etap będzie miał widok w ogole na Wisle), ja widze ze 10 lat temu to cała Myśliwska i nie tylko była pod wodą. Niby od tamtego czasu dużo się zmienilo, zbiornik retencyjny, wały, ktoś jest w temacie? 2 min obok jest park, to też na plus, rowerem blisko do Wisły i na #zabocie . Smród do tych okolic aż tak nie dociera (wiem od znajomych), ale biorę pod uwagę, że to też jakiś minus. Na pętlę pieszo koło 9-10 minut więc średnio ale da radę. O samym deweloperze Nexity coś Wam wiadomo? Z plusów też budowa centrum sportu z basenem, centrum kultury, połączenie myśliwskiej z nowohucką co usprawni ruch. Generalnie mieszkania bez szalu podobnie jak i inne nowe bloki w okolicy, ale gdzieś mieszkać trzeba. Może ktoś z Was kupił albo ma jakieś przemyślenia na temat tego City Vib i ogólnie ryzyka powodziowego w okolicy?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b19846d08886b56a812fc1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: ciocia mieszka już parę ładnych lat na Lipskiej (najstarsze bloki). Pamietam jak na miejscu tej inwestycji płyneła woda w czasie powodzi w 2010 roku. Raczej wielkich inwestycji przeciwpowodziowych tam nie zrobiono. Pewnie raz na parę lat będzie zalewać. Ale okolica spoko, jeśli spełni się to co w planach o Nowej Hucie Przyszlości to miejsce miedzy stara częścią Krakowa, a tą biznesowa jak znalazł.
@AnonimoweMirkoWyznania: a no zalalo. Myslisz, ze dewelopera to obchodzi?( ͡° ͜ʖ ͡°) wazne, ze hajs sie zgadza. Dla mnie szalenstwo wydac tyle za cos, co za 3 lata moze zostac zalane i zagrzybiec. Zreszta w ktorejs z tych przywislanych inwestycji byl grzyb w garazach - mieszkania po milion i bujasz sie z toksycznym grzybem xD biorac pod uwage obecne zmiany klimatyczne - powodzonka z zakupem.
TrzeźwaGrażyna: @PedzacaGuma
@little_muffin
@pilot1123

Wśród zmian mających zapobiec powodzi jak 2010 wymieniają głównie rozbudowę wałów i zbiornik retencyjny. To bajki? Ja nie znam na tyle okolicy żeby to ocenić, papier pewnie wszystko przyjmie...

Wały:
https://krakow.wody.gov.pl/aktualnosci/1623-rusza-rozbudowa-walow-przeciwpowodziowych-w-krakowie

Zbiornik:
"Zbiornik Świnna Poręba ma zapewniać ochronę przed powodzią doliny Skawy i Górnej Wisły, w tym Krakowa. Poprzez retencję wód Skawy umożliwia on obniżenie kulminacji fali powodziowej w przekroju Krakowa o 40 – 60 cm. Inne