Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy przerwa od picia alkoholu cokolwiek komuś dała? Zrobiłem sobie przerwę 2 tyg i wcale nie było lepiej. Marazm, obojętność, drażliwość, apatia. Dziwnie to zabrzmi ale tylko % dają mi poczucie szczęścia. Pije w samotności do monitora, odpalam sobie coś i jest super. Gość z youtuba zwiedza egzotyczne kraje? Jaram się, fascynuje mnie to, wierzę że też tak będę robić. Oglądając tego typu i inne rzeczy zaczynam marzyć. W końcu odzywają się moje wewnętrzne pragnienia, jakieś uczucia, dziecko które we mnie siedzi i jest ciekawe świata. Wszystko wtedy ma sens. Na drugi dzień oczywiście kac i cholerna zgaga. Nie jestem w stanie logicznie myśleć, problemy z pamięcią. Zły stan, zmęczenie i myślę kiedy znów się napić bo czuje się zobojętniały i nieszczęśliwy. Nic innego mnie nie uszczęśliwia. Jestem można powiedzieć jeszcze młody, mam pracę ale jestem samotny. Wielokrotnie próbowałem na #tinder ale bez skutku. Już lepiej mi się pisało po % bo miałem flow i byłem wyluzowany. Czy komuś dłuższa przerwa od alkoholu coś dała? Przecież nadal wtedy będę samotny i bez celu w życiu.

#alkohol #przegryw #tfwnogf #samotnosc #feels #zalesie #alkoholizm #zwiazki #relacje #badoo #blackpill #piwo #whisky

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b16ef7d08886b56a812d7e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy przerwa od picia alkoholu cokol...
źródło: comment_1655847299uSvIzhigr9QFMXs0yCPyur.jpg
  • 19
Zrobiłem sobie przerwę 2 tyg i wcale nie było lepiej. Marazm, obojętność, drażliwość, apatia.


To znaczy, że jesteś uzależniony i to są objawy z odstawienia.

Czy komuś dłuższa przerwa od alkoholu coś dała?


Napewno brak ryzyka alkoholowych chorób wątroby, które są wyjątkowo paskudne.
Oszczędność pieniędzy.
Brak wyniszczenia psychicznego i alkoholowych zaburzeń ze strony układu nerwowego.
Zmniejszone ryzyko wielu nowotworów.
@AnonimoweMirkoWyznania: odwyk/przerwa jakikolwiek by nie był, wygląda tak, usuwasz powód i możliwości, przez kilka dni jest chu..a, nic ci się nie chce nie masz pomysłu na siebie, po jakimś czasie pojawiają się chęci do działania i powoli wychodzi się na prostą. Grunt to omijać okazję do picia, że niby tylko trochę, wtedy dobrze pomyśleć o czymś innym ewentualnie szybko zająć czymś głowę . Jest to trochę taka huśtawka raz jest dobrze
@AnonimoweMirkoWyznania:
Z doświadczenia powiem Ci, ze okresy w których nie pije w życiu to najlepsze okresy. Ogarnięcie jest odczuwalne ale nie od razu. Daj sobie więcej czasu i naucz głowę na nowo produkować endorfiny bez stymulacji alko. W zeszłym roku nie piłem pół roku, w tym zacząłem właśnie czwarty miesiąc i to zajebiste uczucie kiedy jesteś ciagle sobą. A tak to #!$%@? zmontujesz żeby na chwile zapomnieć, ale problemy z którymi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@superhace: ja dwa lata temu 2 msc nie piłem i nie pamiętam aby było lepiej, było tak jak zawsze.

No może trochę lepiej z wątroba ale tak to jak zawsze, czyli nerwowy, zestresowany, zlękniony, otępiały, anhedonia, apatia i tak dalej.

To musiałbym nie pić 2-3 lata żeby było lepiej? Bo jeśli byłoby tak samo to chyba nie mam problemu z alko?
też próbowałem wiele razy odstawić picie i zawsze kończyło się źle
moje życie na trzeźwo to pasmo cierpienia, nie widzę powodu dlaczego miałbym coś zmieniać
zdechnę to zdechnę, znajdą mnie jak zacznie śmierdzieć na klatce xD
@AnonimoweMirkoWyznania: tu nie chodzi o nie picie przez jakiś czas, tylko o trzeźwe myślenie i trzeźwe życie. Odpowiedz sobie na pytanie -dlaczego pijesz? Jakie emocje chcesz wywołać, jakie zagłuszyć? Przed czym uciec z pomocą alkoholu. Nastepne powinno być pytanie czy możesz nad tym pracować na trzeźwo. Czy alkohol jest niezbędny aby to osiągnąć? Jakie wady ma picie alkoholu. Potem już z górki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wonsz337: to nie żadne samoleczenie tylko potrzeba załatania dziury emocjonalnej, dziura emocjonalna działa dokładnie tak samo jak głód jedzenia tylko w tym wypadku masz głód uczucia ciepła, spełnienia przyjemności, rozluźnienia, uczucia miłości itd. jeżeli w normalnym codziennym życiu nie uzyskujesz tych rzeczy to będziesz miał ciągle głód który będzie ci dawał różne nie pożądane symptomy, a alkohol potrafi stworzyć emulację tych uczuć i zmusić organizm do wytwarzania różnych hormonów.
@AnonimoweMirkoWyznania: wbrew temu co wyobraża sobie wielu ludzi z problemem alkoholowym życie bez picia nie staje się bajką - wprost przeciwnie, ono staje się normalne. Wtedy wszystkie problemy które można tłumić alkoholem wychodzą na wierzch i uderzają z podwójną mocą. To jest ciężki i smutne. Ale jednocześnie - tylko gdy masz prawdziwy osąd sytuacji możesz ją poprawić. Także powodzenia ziomek
Nie piję od dwóch lat, na początku miałem podobne objawy- niemoc, brak chęci do czegokolwiek, etc.

To minie, potrzebujesz czasu. Ale jak mam być szczery to nie widzę różnicy z alkoholem czy bez ¯_(ツ)_/¯