Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W piątek skończył mi się okres wypowiedzenia w pracy, wiec aktualnie jestem bezrobotny i jeszcze ubezpieczony. Rozstanie z firmą poprzedzone było falą praktycznie mobbingu, jestem wykończony emocjonalnie. Nie mówię, ze mam depresje czy jakieś poważne załamanie, ale nie czuje się na siłach wrócić obecnie do pracy, w sumie przeglądam oferty i nawet nie wiem, co chciałbym teraz robić - bo na pewno nie to, co w tej ostatniej firmie. Pojawiają się głosy, żeby iść na zwolnienie lekarskie, często zresztą słyszałem, że ludzie rzucają papierem i olewają pracę i idą na zwolnienie, albo jak się ich zwalnia - tylko jak działa?

Jak mówię - naprawdę czuje się teraz psychicznie źle, więc nie że tak kompletnie bez powodu chce ciągnąć zasiłek (czego z resztą w życiu nie robiłem, bo jak pracuje od 17 r.z. to w sumie byłem może max tydzien na jakimś l4), ale chce skorzystać z tej możliwości by odpocząć i zastanowić się co dalej. Na kogo lekarz powinien wystawić zwolnienie? na ostatniego pracodawcę? Czy lekarz POZ może dać mi zwolnienie na miesiąc czy dwa max? A co jeśli w trakcie zwolnienia z nieba spadnie mi praca, którą będę chciał podjąć a pracodawca nie poczeka do końca okresu zwolnienia? A i jeszcze to musi być zwolnienie ciągłe, czy może mi je przedłużać np co 2 tygodnie?

#pracbaza #korposwiat #prawo #zwolnienielekarskie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628badb68940fa4c5fd53c70
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania masz 14 dni od ustania stosunku pracy na wzięcie zwolnienia, żeby dostać zasiłek musi trwać co najmniej 30 dni (z tego co pamiętam to nie musi być jedno zwolnienie od razu na cały ten okres, ale jeśli się mylę to mam nadzieję, że ktoś mnie poprawi).