Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zaczynam się zastanawiać czy ja i moja różowa to jesteśmy jakimiś szczególnymi tłumokami. Widzę na co dzień ludzi na jakichś koparkach czy suwnicach, którym się nieźle powodzi a my po dobrych studiach zarabiamy łącznie... uwaga ... 4200 zł na rękę na tej zapyziałej wiosce. Ja jestem po prawie, żona geodetka. Po UMW w Olsztynie, więc uczelnia taka sobie ale bądź co bądź wykształcenie wyższe wbite w dowód. Gdzie jest sprawiedliwość na tym świecie ?
#studia #praca #studbaza #pracbaza #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62862665537c7eb75956ebc7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: bo po studiach to większość jest,była na to nagonka za czasów wysokiego bezrobocia aby odciągnąć w czasie wzrost bezrobocia.A na rynku pracy brakuje właśnie fachowców od takich rzeczy dzięki którym wszyscy funkcjonujemy. A że większość chciała by lekkiej pracy,i wysokiej wypłaty to poszła na podrzędne uczelnie na kierunki po których jest przesyt absolwentów.Zawsze możesz się przebranżowić.
@AnonimoweMirkoWyznania umiejętność uczenia się, a nie bycie tłumikiem to dwie różne sprawy. Co z tego że przeszedłeś przez te wszystkie szkoły i przez uczelnie wyższą? Co z tego zastosujesz w realnym świecie? W wieku 25-34 lat 42,5% ma wykształcenie wyższe, niczym się nie wyróżniasz spośród nich.

Im więcej jest ludzi na dane stanowisko tym pracodawca może mniej zaoferować.

Żeby więcej zarobić musisz się czymś wyróżniać. Dlaczego spawacz podwodny jest tak dobrze płatny?
AnonimowyPiwniczak: Nie jest sprawiedliwe, bo część osób w koparkach i suwnicach męczyła się w szkole, aby tylko zdać z klasy do klasy bądź nie miała warunków do nauki od choćby braku wzorca w rodzinie, że oni także mogą zdobyć wyższe wykształcenie. A jeśli dobrze sobie radziła i wybrała takie zawody, bo lubi, wówczas jest ok. Świadczy to o ich zaradności w życiu i że dobrze wybrali.

Tak, jesteście tłumokami, bo powinniście