Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć,

W projekcie domu nie mam rolet zewnętrznych bo nigdy mi się nie podobały i raczej bym nie korzystał.

Jednak im więcej o tym myślę, tym ma większe rozterki.

Kilka pytań:

1) Jak rolety przekładają się na bezpieczeństwo? Słyszałem, że to często ułatwienie dla złodzei jak nie ma nas w domu bo sobie jedną otworzą, wejdą do środka i nie niepokojeni będą grasować zasłonięci z każdej strony.

2) Oczywiście montaż ma sens na WSZYSTKIE okna, również te na piętrze? czy tylko tam, gdzie ma się wygodny dostęp, np z balkonu?

3) Jak to wygląda cenowo? Oczywiście to wróżenie z fusów bo zależy od wielu czynników ale pytanie czy nastawaić się na 1k za okno czy 5k?

#budujzwykopem #pytanie #budowadomu #remontujzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6278bd6db2e4a3f18943c60b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: No to zależy od rolet, czy antywłamaniowe czy zwykłe. Są chyba 4 klasy. Ogólnie rolety maja za zadanie zasłonić dom przed okiem ciekawskich czy przed słońcem. Pamiętaj też że rolety zwiększają energooszczędność domu. Latem zawsze możesz zostawić otwarte okno i opuszczone rolety i do środka będzie wpadało powietrze a jednak nie da się bezgłośnie wejść.
@ATAT-2 fakt, nie są antywłamaniowe, bo na takich mi nie zależało, ale jakościowo są naprawdę spoko. Cena z montażem, bo robiła to firma od okien i montowali wszystko za jednym podejściem
@Xargo1: Nieźle. Chociaż też słyszałem to, o czym OP wspomina - kiepskie rolety złodziej podważy w kilkanaście sekund, zamknie się od środka i może nawet tydzień mieszkać nienękany jak Ty jesteś na wakacjach ;)
@AnonimoweMirkoWyznania: no nie z tym podważeniem to nie tak działa, dźwigną ale na jakieś 15-20 cm czyli tyle ile sie zmiesci pancerza w kasecie,zeby dzwignąc wiecej to trzeba drugiego kradzieja żeby układał w miare mozliwosci pancerz w zamknietej kasecie, a poza tym to takie ciche nie jest bo trzeba trochę potrzepać potrzaskać i na siłe go wciskac. W rolatach przeciwwłamaniowych w ostatniej listwie sa metalowe bolce które przy zamknięciu wchodza to