Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Gdzie mógłbym zgłosić sąsiadkę, która posiada psa z rasy agresywnej? :-) Jestem niemalże pewny, że nie posiada wymagających dokumentów, które pozwoliłyby chować w mieszkaniu takiego psa. Byłem świadkiem przemocy wobec tego psa na spacerze - córka, która maksymalnie ma 10 lat okładała go patykiem/kijem. Z moich obserwacji wynika, że psiak wychodzi tylko na załatwienie swoich potrzeb bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci kagańca. Obawiam się, że dojdzie do tragedii u nich w domu albo na podwórku. Nie ukrywam, że boję się tego psa i najzwyczajniej w świecie chciałbym pozbyć się go z naszego osiedla. Z góry dziękuję za pomoc. Wołam użytkownika @cytmirka, bo wiem, że ma duże doświadczenie z psami.

#pies #psy #amstaff #pitbull #prawo #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pytanie #zalesie #policja #zwierzaczki #zwierzeta #podkarpacie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ee848d167047000a258d37
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: Najlepiej jakbyś miał dokumentację na przykład zdjęciową ze coś się rzeczywiście dzieje. Wiele fundacji nie ufa tylko na słowo, aczkolwiek po zgłoszeniu maja obowiązek sprawdzenia sytuacji, tym bardziej jeśli jest podejrzenie znęcania się nad zwierzęciem i w ogóle nieodpowiedniej opieki. Policja ani urzędy nic raczej nie pomogą. Najlepiej jakaś fundacja, organizacja, towarzystwo ochrony a jeszcze lepiej (i najlepiej) jakby to była jakaś organizacja czy fundacja zajmująca się typowo taką rasą.
OP: @cytmirka: Rozumiem. Docelowo chcę pozbyć się psa z naszego bloku, a właścicielka to typowa patologia, która korzysta z wszelkich zasiłków, więc wątpię, że ma pozwolenie na psa. To jest pitbull albo amstaff - jakby nie udało się udowodnić nieodpowiednią opiekę to chciałbym, żeby pies został odebrany na podstawie braku uprawnień + sąsiadka ma drugiego psa w typie owczarka niemieckiego. Gdybyś poszukała jakiejś organizacji to byłbym wdzięczny.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania: Zamiast się skupić nad tym, że zwierzak jest zaniedbany i powinno się go odebrać z tego tytułu to biadolisz jak dziewka o pozwoleniu, którego nie musi mieć, bo "ciebie nie obchodzi czy ma rodowód, ty się chcesz go pozbyć." A kogo obchodzi co ty chcesz? Jakby tego było mało to właśnie piszesz, że baba ma dwa psy, a cała twoja uwaga skupia się na jednym. Zaczynam wątpić, że kobieta w
@AnonimoweMirkoWyznania: O kuźwa, jaki pocisk, ogarnij się typie. Przeczytałam Twoją odpowiedź jedząc obiad w pracy i zapomniałam potem poszukać, ale jakby Ci się chciało to byś sam też znalazł, a nie wyzywał mnie od żałosnej, kiedy sam odnosisz się na temat sytuacji tak jakbyś chciał się za wszelką cenę pozbyć psa nie zważając nawet na jego dobro.

Nie to województwo ale może jakoś pomogą albo nakierują... klik , klik