Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Żona wczoraj dostała pozytywny test na COVID i dostałem kwarantannę ze względu na wspólne zamieszkanie. Jestem zaszczepiony, czy jeśli zrobię jutro test i przy założeniu, że wyjdzie negatywny, kwarantanna zostaje zdjęta czy nadal mam kwarantannę nawet jeśli test negatywny? 15 grudnia weszły jakieś nowe zasady ale i na stronie GOV i na medycznych portalach są sprzeczne informacje...

GOV: "Jeśli mieszkasz z osobą zakażoną – wówczas obowiązuje Cię kwarantanna trwająca okres izolacji osoby zakażonej plus 7 dni licząc od dnia zakończenia tej izolacji. W tym przypadku nie możesz wychodzić z domu.
Jeśli twoja kwarantanna została nałożona ze względu na kontakt z osobą zarażoną bądź jest nałożona przez sanepid z innych powodów - nie jesteś zwolniony z odbywania kwarantanny, nawet mając negatywny wynik testu."

MP: "Osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy mogą zostać zwolnione z obowiązkowej kwarantanny domowników pod warunkiem uzyskania ujemnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku COVID-19. Test powinien być wykonany po stwierdzeniu zakażenia SARS-CoV-2 u osoby prowadzącej wspólne gospodarstwo domowe.
Rozporządzenie nie określa, kto powinien zlecić test dla domowników w takiej sytuacji ani nie podaje dokładnego czasu, w którym należy wykonać badanie."

#zdrowie #covid #pytaniedoeksperta #koronawirus #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61eb2e06f7bdff000a92edd2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam podobną sytuację. Gadałem z kolesiem co zadzwonił do mnie z sanepidu. Mimo, że masz izolację tylko 10dni czy tam 7 to osoba mieszkająca z tobą ma 14-17 dni kwarantanny. Nawet jak test jej wyjdzie negatywny, dalej obowiązuje ją taka sama kwarantanna. Test nie zdejmuje jej kwarantanny w tym wypadku. Dopiero dzień po końcu twojej izolacji jak pójdzie i zrobi test PCR, który wyjdzie negatywny to zdejmowana jest jej kwarantanna.