Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak wyjść z długów? Nie są to jakieś wielkie zobowiązania, ok. 5-6 tysięcy złotych, jednak większość z nich to rachunki za gaz, prąd oraz czynsz, do tego Canal+ oraz ok. 2000 pożyczone od znajomych - w tej kwestii akurat mam trochę luzu i oprócz 500 zł dla jednego z przyjaciół nie muszę tego spłacić jakoś szybko.

Pogubiłem się strasznie w tamtym roku, porzuciłem pracę i żyłem z jakichś tam oszczędności, gdy się skończyły nadal nie mogłem się zmotywować do ogarnięcia, ale chciałbym w końcu wyjść z tego marazmu. Dopiero co wróciłem do pracy, ale pierwszy miesiąc lub dwa będę na próbnej umowie-zlecenie na minimalnej, dopiero później wskoczę na pensję w wysokości ok. 4000, jednak do tej pory już na pewno mi poodłączają wszystkie media.

W jaki sposób na biegu zdobyć te 5 tysięcy? W banku jest szansa w ogóle? MOPS jest w stanie cokolwiek pomóc? Czy tylko Provident zostaje?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e28df479ccb9000a8f0c74
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania 5 000 PLN to powinno dać radę w banku, wybierz kredyt z niską ratą i spłacaj
Ew. Napisz do wierzycieli że chcesz rozłożyć płatność na raty i zacznij spłacać.
Proponuję rozpocząć spłatę od najmniejszych zobowiązań, zamknięcie pewnych tematów zmotywuje do dalszego działania i udowodnisz sobie że możesz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jeśli to Twoje mieszkanie (czynsz a nie wynajem) to możesz na początek wpłacać cokolwiek nawet 10zł i tak Cie nie wyrzucą bo jest własnościowe.
Wyrównasz zadłużenie z czynszu jak wejdziesz w normalną umowę.
Dzięki temu pojawi Ci się trochę kasy na resztę zobowiązań, media prąd woda najważniejsze.
Resztę wyrównaj biorąc kredyt na jak najmniejsze zobowiązania które trzeba spłacić natychmiast.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ja bym na początek poszedł do tych dostawców mediów, wytłumaczył sytuację, powiedział że zacząłem pracę i poprosił o rozłożenie na raty lub przedłużenie jeszcze o miesiąc raty

Pierwszy raz to może przejść, a po co masz się zadłużać na spłatę zadłużeń - to się skończy spiralą długów. Tysiące ludzi właśnie tak traci wszystko zaczynając od jakichś śmiesznych kilku tysięcy.

Jeśli chcesz się pozbyć długów to w pierwszej kolejności musisz się