Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mamy 13 stycznia i już widać tragiczne skutki polskiego ładu...

Wszystkie produkty spożywcze podrożały! Jako że mieszkam w mieście, nie mam samochodu i przez ostatni rok robiłem małe zakupy po pracy czy siłowni, jakieś 6 dni w tygodniu - płaciłem średnio 30 zł dziennie, miesięcznie 700-800 zł za jedzenie i produkty domowego życia. Jestem singlem, to co kupowałem to najbardziej podstawowe, zdrowe produkty:
- płyn do prania, płukania, zmywania naczyń, gąbki itd.
- pasta do zębów, płyn do płukania, nić dentystyczna itd.
- warzywa: papryka, pomidor, cukinia, sałata, ogórek, cebula, ziemniaki, ryże, makarony, kasze, platki owsiane, bułki, pieczywo itd. + przyprawy
- owoce: jabłko, banan, kiwi, mandarynka, brzoskiwnia, truskawki, borówki, pomarańcza, arbuz itd.
- mięso: - kurczak, indyk, czasami schab, miruna, raz na jakiś czas tłusta (droższa) ryba: tuńczyk, łosoś, pstrąg
- praktycznie co 3-4 dzień jakiś mały słodycz - czekolada, chipsy, sok owocowy 100% itd. rozbijane na kilka dni

Obecnie kupuje dokładnie to samo! I wydaje ~50 zł dziennie x 6 dni w tygodniu, 300 zł tygodniowo. Te same produkty. Z 800 do 1200, 400 zł w plecy! Do końca stycznia na jedzenie wydam 1200 zł jako singiel! I to w dodatku w ogóle nie ćwiczę, chciałem zacząć chodzić na siłownie, więc musiałbym kupować 2x więcej mięsa w na miesiąc żeby mieć więcej białka w diecie. To ile bym wtedy wydawał, 1500, 2000 zł jako singiel?

To teraz pomyślcie ile wyda typowa polska rodzina 2+2 lub 2+3, przecież za samo jedzenie + 1000 zł zapłacą, za prąd gaz kolejne kilaset złotych, śmieci droższe, raty kredytu + 500 zl, typowa polska rodzina będzie musiała wydać 2000-3000 zł więcej miesięcznie, albo jeść gruz i dosłownie miske ryżu! Ludzie - tu już jest #!$%@? druga Wenezuela! Realna inflacja + polski ład już niszczą nasz kraj. Zobaczycie co się będzie działo w lutym/marcu, przecież ten kraj się posypie jak domek z kart

Ja jestem przerażony i naprawdę nie wiem co robić, ja sobie jakoś poradze bo pracuje w IT, ale nie jestem głupi! Jak 80% społeczeństwa będzie udupione przez inflacyjny ład to IT też oberwie po dupie tak samo, bo społeczeństwo to system naczyń połączonych...

Nam naprawdę pozostaje się chyba teraz tylko modlić, bo juz nic się nie da zrobić! Jedynie wielki reset 2030 może pomóc, ale jakim kosztem? Zero własności prywatnej, social score, wieczny wynajem? Idą mroczne czasy ludzie, pozdrawiam jeszcze ludzi #childfree #antynatalizm. Zawsze chcialem mieć dzieci, ale sprowadzanie obecnie dziecka na świat to czysty egoizm i zło.



Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e0a6ae79ccb9000a8ef3af
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 13
@kopawdupeswiniom: co jest egoistycznego w tym, że mamy się z czego utrzymać w trudnych czasach? Mam się samobiczować, bo ktoś ma gorzej? Przykro mi, ale w jaki sposób mnie to dotyczy, to nie mam pojęcia. Czepiasz się już dla samego czepiania.
PonadgabarytowyObywatel: Do @anonimowemirkowyznania nie zesraj się panikarzu - ludzie tacy jak Ty myślą, że się urodzą w momencie historycznym A i przez 90 lat ich życia będą w nim tkwić bez absolutnie żadnej zmiany czy potrzeby walki o cokolwiek xddd

Nie podoba się to wyjedź, zacznij zarabiać więcej, napij się wódki, zrób coś żeby było lepiej - a nie siejesz panikę na lewo i prawo i zniechęcasz ludzi do życia czy