Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak wprowadzić swój mózg na wyższe obroty? W młodości mogłem się uczyć ścian tekstu na pamięć, w ciągu dnia, po nocach i było okej. W dorosłym życiu przyjdzie mi przeczytać coś dłużej niż 10 minut i już jestem znużony. Ciekawa sprawa, że w młodości kompletnie nie rozumiałem czego się uczę i wszystko było na pamięć lub według schematów. Im jestem starszy tym bardziej dociera do mnie co czytam/słyszę, tak jakbym poprawiał swoją inteligencje, analityczne myślenie i łączenie faktów nabierał z wiekiem (późnie dojrzewanie czy co?). Problem jest w tym co u każdego w pewnym wieku, czyli spadek koncentracji, zmęczenie, znużenie, senność, opór na wysiłek uymsłowy, itp. Koniec szkoły, studiów to zazwyczaj okres gdzie jest regres w tej kwestii i mimo, że chcemy rozwijać się w czymś, szkolić, podnosić kwalifikacje to jakoś ciężko to wszystko przychodzi. Co wy robicie w takim przypadku? Na pewno u mnie na plus jest odstawienie alkoholu i sport. Po alkoholu jestem dętka na najbliższe dni a sport to dla mnie trochę jak zastrzyk i wybudzenie ze śpiączki na jakiś czas.

#rozwojosobisty #mozg #zdrowie #psychologia #dopingmozgu #rozwoj #samorozwoj #motywacja #produktywnosc #koncentracja #pamiec #dzialanie #suplementy ? #trening #nauka #biologia #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a0b0aea7458e000aeeaaad
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak wprowadzić swój mózg na wyższe ...
źródło: comment_1637949761oSEeapZrgQT7vUdYpBgYIA.jpg
  • 3