Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym zmienić pracę po 7 miesiącach. Powód oficjalny: projekt mi średnio podpasował, zadania są słabo opisane, średnio też dogaduje się z zespołem, bo jako jedyny jestem nowy a tu są osoby 5+ lat w tej firmie, rozmowa z TL praktycznie nic nie daje (obiecał mi nowy sprzęt, szkolenia biznesowe etc. i nic nie zostało zrealizowane).
Jako że jest rynek pracownika w IT to zastanawiam się nad poszukaniem szczęścia gdzieś indziej. Zastanawiam się jednak co odpowiedzieć jak rekruter się mnie zapyta czemu chce odejść z obecnej pracy. Myślę że "czas spróbować nowych wyzwań", "szukam firmy w której będę mógł się rozwijać" po 7 miesiącach to raczej nie ma sensu tak mówić. Z drugiej strony powiedzieć powód oficjalny no to też nie ma sensu. Prosiłbym o podpowiedź co w takim przypadku powiedzieć? Nie jestem dobry w PR/HR, a do tej pory tylko raz zmieniałem pracę (po 2.5 roku - zamknięcie projektu, więc tutaj "czas spróbować nowych wyzwań" się nadał :P)

#hr #it #programowanie #rozmowakwalifikacyjna #rekrutacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a015f6a7458e000aeea3fc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 37
@AnonimoweMirkoWyznania: Jest rynek pracownika więc rekruter powinien się cieszyć że kogoś znalazł, a nie drążyć czemu się zwalniasz z poprzedniej firmy. Nie musisz mówić wszystkiego ale "niezbyt atrakcyjny projekt" to wg mnie dobry i szczery powód, dzięki temu od razu nakreślasz swoją motywację zgodnie z prawdą i nie musisz się gimnastykować nad wizją rozwoju w wypadku gdybyś podał ten zastępczy powód a oni chcieliby go rozwinąć. W każdym razie gdy jakaś
@AnonimoweMirkoWyznania: Normalnie mówisz, że umawiałeś się na coś innego a jest co innego, a na rozmowie zaznaczałeś że bardzo Ci na tym zależy. Przy okazji odsiejesz ludzi którzy chcą cie zrobić w #!$%@? już na starcie.

Dobrym powodem jest też powiedzenie wprost, że okres próbny jest, wbrew obiegowej opinii, dla obu stron. Pracodawca sprawdza czy się nadasz, ty sprawdzasz czy pasujesz. Po okresie próbnym KAŻDA ze stron może powiedzieć pas i
@AnonimoweMirkoWyznania: Byłem w podobnej sytuacji odchodzę z firmy po 6 miesiącach, Leaderowi powiedziałem że firma nie jest w stanie mi zapewnić odpowiedniego rozwoju (w dużym skrócie). Na rozmowie nie pytali mnie jakoś wnikliwie dlaczego odchodzę no ale może dlatego że mam 15lat doświadczenia jako developer ¯\_(ツ)_/¯