Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam problem z rozliczeniem kryptowalut. Zakupiłem w 2017 roku na giełdzie bitbay kryptowaluty za kwotę ok.4000zł, dokonywałem wymian krypto-Fiat, Fiat-krypto, przelewałem krypto na inne giełdy itd. Po aferze z PCC olałem temat, nie rozliczyłem się z tych kwot ponieważ uznałem, że nikt nie będzie mnie ścigać za kilka tyś zł, poniosłem stratę lub wyszedłem na 0 ale tego nie wykazałem, nie wypłacałem nic z giełdy. Na początku tego roku wypłaciłem resztę kryptowalut z giełdy na portfel, na zdenectalizowanych giełdach udało mi się z tej kwoty zrobić zysk powyżej 200 000zl. W jaki sposób się rozliczyć? Sprzedając to w kantorze mam wpisać po prostu przychód, dochód 200 000zl, a koszty 0? Zapłacić 19% podatku i tyle? Czy powinienem może zrobić korektę pit za 2017, wykazać przychody i koszty z tamtego roku by móc teraz prawidłowo się rozliczyć?
Czy grozi mi podatek 75% od nieujawnionych źródeł, jeśli będę próbował normalnie się z tego rozliczyć?
Czy nie rozliczając roku 2017 mogę mieć problemy z rozliczeniem tych 200 000 z tego roku?
Czy w razie kontroli z urzędu dokumentem będą transakcje na giełdzie zdecentralizowanej? Jeśli będę posiadał tylko potwierdzenie z kantoru ze sprzedaży kryptowalut i jakieś wpłaty na gielde z 2017 i to nie wystarczy, to czy w moim obowiązku będzie wykazanie całej drogi tych kryptowalut z blockchaina w celu udowodnienia, że środki są moje?
#kryptowaluty #bitcoin #podatki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #619a64891e9981000a57f5b6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: No hejka, co tam się z Tobą dzieje? Skąd to zwątpienie? Dlaczego chcesz teraz się poddać, tylko dlatego, że musisz się rozliczyć ze skarbówką? To nie jest żaden powód. Musisz iść i kupować dalej. Osiągniesz cel. Prędzej czy później go osiągniesz, ale musisz iść do przodu, przeć, walczyć o swoje. Nie ważne, że państwo polskie jest przeciwko Tobie. Najważniejsze jest to, że masz tutaj wole zwycięstwa. To się liczy. Każdy
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja kiedys mialem problem z rozliczeniem faktur, to po prostu nie wrzucilem zadnych kosztow i zaplacilem podatek od calego przychodu. Pani w skarbowce byla zdziwiona ale chodzilo o dosc male kwoty wiec wyjasnilem ze z powodu przeprowadzki ,,chwilowo" nie mam dostepu do faktur i przeszlo bez problemu. W przypadku zgubienia dokumentow sprawa by wygladala inaczej na moja niekorzysc. Ale nie wiem jak skarbowka zareaguje na slowo ,,krypto" i czy maja