Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój ojciec to nieudacznik, a żeby to odkryć potrzebowałem ponad 20 lat życia.

Można się spierać na temat tego na ile ludzie, którzy odnieśli sukces, zawdzięczają go sobie, a na ile rodzinie, znajomościom, protekcji itd. Nie da się jednak ukryć, że mając w PRL rodziców na stanowiskach dyrektorsko-kierowniczych z pęczkiem znajomości, wychowując się we własnościowym mieszkaniu w perfekcyjnej lokalizacji jak pączek w maśle bez dzielenia pokoju z żadnym rodzeństwem (jedynak) powinno się chociaż mieć pełnię narzędzi do wykorzystania to do zbudowania dostatniego życia chociaż klasy średniej?

W takiej świadomości dorastałem. Samochód zmieniany na nowy co 5-6 lat, od późnej podstawówki zagraniczne wakacje raz w roku, piękny duży dom na przedmieściach, prezenty na urodziny, święta, dzień dziecka, na każdą wycieczkę jeździłem, generalnie - materialnie nie miałem na co narzekać. I nie narzekałem. Nie radził sobie jednak z agresją, drąc się na mnie, lejąc mnie po dupie, niekiedy wyzywając i poniżając. Ale to wbrew pozorom nie jest clue.

Dowiedziałem się niedawno, że mój ojciec całe życie ciułał w słabo płatnych pracach. Wielokrotnie go oszukiwali, nic z tym nie robił. Nawet jak został gdzieś na dłużej, to ostatecznie został wydymany na kasę, nie miał żadnych oszczędności, nic, null. Dom kupili jego i matki rodzice (to akurat bez szoku). Każde wakacje, każdy samochód fundowali tamci albo ci dziadkowie. Jego rodzice, moi dziadkowie, fundowali remonty domu, no wszystko. Z czasem zniszczył sobie zdrowie. Zaczął pakować się w kredyty, okazało się, że nie opłaca rachunków. Starzy dalej mu dosypują kasy, on nic z tego życia nie ma. No nic - taki wielki kapitał, świetne wykształcenie, miękki start w życiu, jak to jest możliwe, że nic z tego życia nie ma? Nie mogę tego pojąć.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #619a5ede1e9981000a57f512
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6