Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zawsze miałem lajtowe podejście do nauki.
Do maturki się nie uczyłem -> zdałem i to z wysokimi wynikami mimo szybkiego przejrzenia repetytoriów przed egzaminami
Dziś jestem na studiach humanistycznych - właściwie powtarzam 2 rok
Bardzo chciałbym wdrożyć się w ten tryb nauczania tylko brakuje mi jakiegoś kopa/motywacji
Mam stabilną dobrze płatną prace, lajtowe życie, ale problem jest tego typu że siadając do książki/skryptu (które mnie ciekawią) po 10 minutach przeglądam wykop/allegro/yt
Próbowałem odkładać telefon , kupiłem książke Radka Kotarskiego...ale dalej nie znalazłem swojego trybu nauczania -> jestem na studiach humanistycznych.
Czytam materiał w kółko i tyle (O ile sie już uda)
Chciałbym jakoś odmienić jakość przyswajanej wiedzy, ale zacząć też od badań czemu mam taki problem ze skupieniem i motywacją
W pracy to samo, ogarniam coś na ostatnią chwile (Mimo że też mam ciekawe zajęcie)

Zanim uznacie że jestem #!$%@?*ym leniem, może dacie jakąś rade
Może mam sie udać do jakiegoś psychologa?Psychiatry? Zapodać jakieś witaminy/suplementacje?
23 lvl here
Spie normalnie, pije jedną kawe dziennie (nie zawsze) nie pale,nie pije , nie biore dragów
#studbaza #zdrowie #nauka #koncentracja #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #617823df0c44dc000ab16268
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Za dużo bodźców, spróbuj ograniczyć internet, komórkę i social media do np. godziny dziennie. Ludzie w dzisiejszych czasach nie potrafią się skoncentrować na jednym zadaniu, nie jesteś wyjątkowym przypadkiem. Pomaga czytanie książek (nawet lekkich), jakieś zadania typu układanie puzzli, szydełkowanie, klejenie modeli, coś w tym guście. Niektórzy praktykują też medytację, może pomóc sport, granie na instrumencie. Przeprogramowanie mózgu to proces, także nie licz na szybkie efekty, ale z czasem na