Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cegiełka od matki-polki na temat #demografia i niskiej dzietności w Polsce

Wiecie co jest jednym z powodów, o których właściwie się nie mówi, dlaczego kobiety nie rodzą kolejnych dzieci? Mają dość pod kątem zdrowotnym po pierwszym dziecku.

Opieka w ciąży - jesteś chodzącym inkubatorem, leków teoretycznie dozwolonych ciężko się doprosić, 7-dniowa dostępność do wizyt do specjalistów dla ciężarnych to często fikcja i pobożne życzenie, cierp.
Poród - zwlekanie z cesarkami do ostatniej chwili, bo za poród siłami natury więcej NFZ płaci (taka "walka" z nieuczciwymi cesarkami). Dziecko niedotlenione, matka pokiereszowana, cierp.
Opieka poporodowa - jesteś chodzącym bufetem, Twój ogólny stan zdrowia dla położnych i neonatologów to sprawa dziesięciorzędna, cierp.
Leczenie powikłań poporodowych - i to jest kochani moi hit. Jak kobieta po porodzie idzie do ginekologa, ortopedy lub chirurga z przypadłościami, które wychodzą dopiero kilka tygodni po porodzie (a takie są), to słyszy, że tak po prostu już jest - żadnej rehabilitacji, żadnych leków na złagodzenie bólu, żadnych wskazówek, co może zrobić, by sobie ulżyć, cierp.

Nie jestem jedyna - wiele koleżanek miało takie przejścia i z kobiet, które marzyły o 2-3 dzieci, ewoluowały w matki jedynaków, bo nie uśmiecha się im przechodzenie przez to samo po raz drugi, tylko gorszy, bo już z jednym wymagającym ich uwagi i sił dzieckiem na świecie.

Pozdrawiam cieplutko

#ciaza #porod #rodzina #medycyna #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616de7a6820612000add4491
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Przekaż darowiznę
  • 25
@AnonimoweMirkoWyznania: współczuję, moje doświadczenia są wręcz przeciwne. Do dermatologa w ciąży dostałam się po trzech dniach, u lekarza (chodzę do poradni chirurgicznej) i na pobieraniu krwi jestem zawsze przepuszczana jako pierwsza i wchodzę bez kolejki. W sklepach też. Do porodów nie mogę się przyczepić, super opieka położnej (z lekarzami trochę gorzej ale lekarza nawet nie było przy porodzie). Co do powikłań poporodowych to się nie wypowiem, bo nie miałam. No i
Cegiełka od matki-polki na temat #demografia i niskiej dzietności w Polsce

Wiecie co jest jednym z powodów, o których właściwie się nie mówi, dlaczego kobiety nie rodzą kolejnych dzieci


@AnonimoweMirkoWyznania: większy problem jest w tym, że ludzie widzą siebie jako kury rozpłodowe. Byle by narobić jak najwięcej dzieciorów. Serio?

Przecież lepiej zrobić sobie 1 czy 2 dzieci, ale zapewnić mu godne dzieciństwo, potem odłożyć i na start w dorosłość kupić jakąś
@chomiczek_123: no OP się też martwi ujemnymi przyrostem naturalnym, tak jakby to miało jakiekolwiek znaczenie. Planeta jest przeludniona, za 20-30 lat zaczną się problemy z dostępem do wody pitnej, niska dzietność to powinno być ostatnie zmartwienie
@Pozytywny_gosc: Ale OPka się tym nie martwi. Przedstawiła tylko jeden z powodów niskiej dzietności.
To rząd cały czas wciska propagande, że mało dzieci się rodzi i "kto będzie pracował na nasze emerytury"

Dla mnie osobiście dwójka dzieci, z różnicą wieku najlepiej do 3 lat, jest optymalna pod względem wychowawczym. Fajnie by było mieć tyle dzieci, ale też głównym kryterium jest dla mnie to jak przeżyję pierwszą ciążę.
BiałyJanusz: By było więcej dzieci to trzeba też mieć 2 stronę za tym czytaj facetów.

Limit Alimentów by było wiadomo co i jak globalnie nie więcej niż np 3000 zł/mc obojętnie ile zarabiam i co robię i tabela co i jak ( tak jest w UK)
Zmiana systemu nauczania matura w wieku 17 max 18 roku życia (18 lat to już dorosły nie ma problemów z przymuszaniem do nauki przed maturą)
@AnonimoweMirkoWyznania: dokładnie może limit kwotowy to przesada bo milioner czy miliarder mógłby farmie c kobiety, takie systemy już były i nie są fajne, ale jakąś wypadkowa procentu zarobków z poprzedniego roku, aktualnej średniej płacy i minimum egzystencjalnego, była by spoko. Tak by można było z obić te 3 dzieci i nie zbakrutowac a nie trafia się dwie wariatki jedną tobie druga w sądzie i ludzie muszą płacić . Bo pieniędzy nie
NiepełnosprawnyKarp: Po pierwsze praca 8h i za każdą dodatkową minutę nadgodzin płatne + 200% - nie będzie zabierania czasu prywatnego na poczet pracy !!! Koszty posiadania dziecka przenieść na Państwo 500 + ok ale nie więcej ( obliczając na teraz). Żłobki za free a baby do roboty + raz na 4 tygodnie przydzielić nocny żłobek dla dziecka za free np od 19:00 - 10:00 dla chętnych. raz w tygodniu żłobek przedszkole